Bydlení

14. června 2017 09:00

Iva Kropáčková

Chce to změnu? Vsaďte na tapety, jsou stále in. Tady najdete skvělou INSPIRACI

Chcete rychle osvěžit interiér, ale nevíte jak na to? Vytapetujte si byt. Vybrali jsme několik vydařených příkladů, které vás utvrdí v tom, že tapetám neodzvonilo, ale naopak jsou pořád v kurzu. A zaslouženě...

Máte pocit, že už to doma není ono a chtěli byste nějakou změnu? Každý interiér si ji dříve nebo později vyžádá. A i my obměnu v bytě skutečně potřebujeme z psychologického hlediska. Jak to ale udělat, aby to u vás doma prokouklo a zároveň vás to nezruinovalo? Doporučujeme vám zkusit nestárnoucí tapety – dnes najdete v nabídce opravdu nádherné vzory a nejrůznější barvy. Ano, vymalovat stěny není určitě kzahození, ale pokud je navíc zkombinujete stapetami, váš interiér rázem prokoukne.

Přiznejte se! Nikoliv ale stajemstvím

Přiznané cihly jsou fenoménem poslední doby, avšak ne každý by to chtěl vzít opravdu od základů, a jal se oklepat omítku. A právě od toho jsou tady tapety, které imitují přiznané cihly, a to hned na několik způsobů. Jaké zvolíte barevné provedení, je jenom na vás. Bude to antracitové, klasické soranžovým podtónem, nebo se necháte zlákat odstínem koňaku? Těmto tapetám to mimo jiné sluší spřírodními materiály. Proto se sklidnou duší spolehněte na dřevo. A místo koženkové sedačky, vsaďte na tu látkovou svýraznou režnou nití. Ve finále nezapomeňte na všudypřítomnou zeleň.

U „cihlových“ tapet ještě chvíli zůstaneme. Máte-li vobýváku výklenek, který supluje moderní podobu obývákové stěny, můžete tento prostor zvýraznit a tím ho vytáhnout ze stereotypu interiérovou tapetou. Díky zemitým barvám na vlně čokoládového kakaa budou na pohled hřát.

Klasická elegance

Koho by napadlo, že dlažba sgeometrickými motivy může spojit síly srenesanční tapetou a navíc jim to může tak ladit. Pamatujte ale, že vždy může zářit jedno, nebo druhé. Nikdy ne obojí. Vpřípadě, že milujete šedou, nádech nadčasového luxusu a navíc do obýváku chcete otisknout ženskou stopu, tak ten styl je ten váš.

Tady bydlí Esmeralda

Hráškově zelená se zlatou jdou ruku vruce a pozvedají obývák do stylových výšin. Hřejivost zlaté barvy vždy znásobí intimní nasvícení, proto investujte do lampičky se stínítkem. A o to víc, když jsou vtapetě zastoupeny tu a tam třpytící se detaily. Milujete nábytek snádechem starých časů? Pak barokní křesílka spolu s nábytkem zneutralizuje klasický textilní gauč. Ať to u vás není jako na zámku.

Prima tip: Máte-li však vplánu pochlubit se výraznou renesanční tapetou, využijte její krásy. A místo obrazů, pověste na stěnu jen prázdné rámy. Získáte tak vysoce nevšední doplněk.

Z chladné Skandinávie skočte do víru vášně

Milovali jste jednoduchost a strohost severu, avšak postupem času jste změnili názor a zatoužili po paletě barev, které umějí zahřát a rozptýlit špatnou náladu? Nemusíte hned vyrazit pro nový nábytek, postačí nalepit tapetu vbarvě jahodové zmrzliny sefektem batiky, jež při troše fantazie evokuje krémovou zmrzlinu zčervených plodů.

Starý dobrý „cibulák“ patří do ložnice

Bílý strop a tapeta styrkysovým podkladem, která rozkvete bílými květy. Možná byste tuto krásu vykouzlili i sválečkem, avšak tapeta vám zajistí stejnoměrnost a jedinečný vzhled. Snídani do postele však musíte servírovat povinně vtradičním a českém cibuláku.

Vpusťte dřevotřísku na scénu

Říkáte si, že tapetu má doma každý, a tak hledáte něco, čím bude váš domov vynikat? Obložte si dominantní stěnu vmístnosti dřevotřískou. A naopak zbývajícímu zdivu ponechejte sněhově bílý nátěr. Zrenovované stařičké retro kolo bere dech hned na podruhé. Pokud se řadíte kzapřisáhlým cyklistům nebo vám shodou okolností straší na půdě, dejte mu druhou šanci.

-lz-


Přečtěte si také