Bydlení

9. února 2020 06:00

Matouš Hartman

Co si o českých domovech myslí cizinci? 5 věcí, které je překvapily

Chvilku nebo delší čas žili v Česku. Co je překvapilo, když k někomu přišli na návštěvu? Podívejte se, v čem jsou české domovy specifické a co je na nich tak trochu divné…

Nezdobíme

Včeských domovech je málo dekorací. Toho si všiml Julien zFrancie. Málo věšíme na stěny obrazy nebo fotografie. Tapety jsou pak vzácností. Právě množství dekorací nás odlišuje od francouzských domácností, které jsou zdobnější.

Pohovka v kuchyni

Němka Elke žije vČesku už roky. Když sem přijela všimla si hlavně rozdílností vkuchyni. Třeba že tu hodně domácností má pohovku nebo že se často používá papiňák.

Kmín a knedlíky

Ale vnašich kuchyních jsou i další překvapivé věci. Kromě napařovačů knedlíků to byl třeba kmín. Elke si všimla, že ho dáváme do hodně pokrmů, celý i drcený. Je to pravda, kdo kdy vařil brambory bez kmínu?

Více místa

Mnohdy si stěžujeme na to, že bydlíme vmalých bytech, ale Julia ze Španělska si všimla, že české byty jsou oproti těm na jihu zásadně prostornější. „Byty jsou taky mnohem lépe připravené na zimu, takže se vnich drží teplo,“ říká Julia.

Nevěšíme prádlo venku

Zatímco ve Španělsku se prádlo věší nejen na šňůry pod okny, ale také na balkóny nebo vodorovné střechy domů, vČesku si oblečení sušíme spíše doma. Julia si všimla, že pokud má dům dvorek, prádlo na něm nevisí.


Přečtěte si také