reklama

Co takhle stropní ventilátor? Jak ho vybrat?

zidkovm
23. června 2016
Někdy nemusí panovat ani tropické teploty, ale v bytě je stejně dusno. Což takhle rozmetat ho prostřednictvím stropního ventilátoru?
reklama

Protože když už se teplota v místnosti blíží k tropickým hodnotám, je nám nanic. Známe to všichni – a přitom stačí tak málo. Co si třeba pomoci natrvalo a pořídit si stropní ventilátor? Dnes už to nejsou dlouhé tyčky zakončené vrtulí, které se kymácejí ze strany na stranu a hrozí svým rozletem po místnosti. Technika pokročila a na trhu je velké množství nejen spolehlivých stropních ventilátorů, ale také neuvěřitelně vytvarovaných, v mnoha barvách a z materiálů, které mohou vkusně doplnit vybavení interiéru. Navíc při koupi můžete skloubit dohromady v jednom zařízení i dvě funkce: stropní svítidlo a větrák zároveň.

Vhodné víření vzduchu nad hlavou má přinejmenším dvě výhody. Nejenže vám nenafouká do ucha a vánek se rozprostře do celé místnosti, ale právě ono teplo, které přirozeně stoupá ke stropu, dokáže stropní ventilátor rozrušit, a snižovat tak teplotu v místnosti na únosnou mez. Rozdíl v teplotách oproti vnitřku a vnějšku je tak přívětivější vůči vašemu zdraví.

Že je opravdu z čeho vybírat, dokládá i naše výprava do světa „stropních vrtulí“. Jde jen o nahlédnutí, ale i to dokládá, že lidská vynalézavost, hravost a poučení leteckou technologií může mít nepřeberně podob.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: ventilátor
reklama