Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jak zařídit pokojíček, aby bylo vaše dítě chytřejší než ostatní? Zkuste těchto 5 tipů

Všichni chceme, aby z našich dětí vyrostli noví Einsteinové. Vývoj potomků můžeme podpořit už hned v začátku tím, jak vybavíme jejich pokojíčky. Následující designové tipy jsou jednoduché a mohou odvést velký kus práce.
Vydáno: 26.07.2018
Jak zařídit dětský pokoj?
Autor: istock.com Jak zařídit dětský pokoj?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Úpravy pokoje zefektivní učení a rozvoj kognitivních funkcí a zároveň se dají chytře využít k dekoraci místnosti. Takže pokud zařizujete budoucí dětský pokoj, pamatujte, že nejen bezpečná postýlka je potřeba.

Nízké poličky

Vyberte otevřené úložné díly, které umístíte rovnou na podlahu. Dětem tak umožníte, aby si samy vybraly to, s čím si chtějí hrát. Mezi hračky umístěte leporela a obrázkové knížky, které se tak snáze dostanou dětem do ruky. Rozhodně je před nimi neschovávejte. Když se leporela a knížky zničí, není to zas taková škoda.

Úložné díly by měly umožnit, aby si dítě vybralo hračky a knihy samo
Autor: unsplash.com Úložné díly by měly umožnit, aby si dítě vybralo hračky a knihy samo

Stůl

Pořiďte malý stolek, třeba plastový s oblými hranami. Děti naučíte, že pracovní stůl k životu patří. Zvyknou si ho používat od útlého věku a do života se jim to bude hodit. Mohou si u něj hrát, kreslit si na něm a bude jen jejich.

Stůl poslouží i na hraní
Autor: istock.com Stůl poslouží i na hraní

Vzpomínky

Dětem je potřeba vyprávět a zároveň udržet jejich pozornost co nejdéle. Jako podklad vám nemusí sloužit jenom knížky a pohádky. Zkuste vzít i fotografie členů rodiny a vyprávět příběhy ze svého života. Do pokoje tak můžete vzít i album s fotografiemi, ve kterém snímky budou v bezpečí (případně použijte jen kopie originálních fotek).

Fotoalba pomáhají vyprávět příběhy
Autor: istock.com Fotoalba pomáhají vyprávět příběhy

Živé barvy

Trvá pět měsíců života, než dítě zvládne rozeznat nuance mezi podobnými barvami, jako jsou třeba oranžová a červená. Pro novorozeňata tak barvy roli nehrají, o to důležitější úlohu mají potom. Nebojte se barev v dětských pokojích a vyjděte z klasické škály pastelových barev. Růžová a modrá jsou beztak přežitá klišé. Dítě se barevnými objekty zabaví, naučí se rozeznávat i menší rozdíly mezi barvami a může najít bližší vztah k umění.

Barvy jsou důležité
Autor: istock.com Barvy jsou důležité

Vyvážený design

Nic ale nepřehánějte. Neudělejte z pokojíčku cirkus nebo zoologickou zahradu. Zároveň ale upusťte od minimalismu, ať má dítě dostatek vjemů a dostatek věcí, kterými se v pokojíčku zabaví.

Článek je zařazen v: dětský pokoj
Speciály:
Reklama