8 nápadů na nejkrásnější domečky do dětského pokoje. Schováte do nich postel i psací stůl

Děti nejrůznější domky a domečky na hraní milují, zvláště ty, které jsou dostatečně velké, aby se do nich mohly schovat. Ale holčičky nepohrdnou ani domkem pro panenky a kluci zase garáží pro svá auta. Inspirujte se těmi nejkrásnějšími stavbami do dětských pokojíčků!

Pamatujete si ještě na dobu, kdy jste si jako malí stavěli domečky z kostek? Tuhle hru miluje každé dítě. Mít vlastní dům nebo úplně malý domeček je snem snad každého, nehledě na věk. Dětem však tuhle představu můžete splnit docela snadno.

Jednoduchá konstrukce kolem postele

Dětských postelí s jednoduchou nástavbou ve tvaru stříšky najdete na internetu víc než dost, ale pokud máte k dispozici ruce šikovného tatínka nebo dědečka, máte vyhráno. Sestavit domeček z dřevěných hranolů určitě snadno zvládnou.

Nebesa nad hlavou

Také vám tahle postýlka připomíná postel s nebesy jako ze zámku? Dětem se v ní bude spát přímo pohádkově.

Police se stříškou

Obyčejné police na knihy a hračky se rychle dokážou proměnit v domeček pro panenky. Stačí jenom vyskládat malý nábyteček.

Psací stůl v domě

I při kreslení se děti občas chtějí schovat do vlastního světa. Možná by se jim podobný psací stolek ve tvaru domečku mohl líbit.

Domky na stěnách

Počmárané stěny občas musí řešit skoro všichni rodiče malých kreativců. Pořiďte jim parádní nástěnku nebo vymalujte stěny barvou na školní tabule. A dekor stěn pak můžete s dětmi měnit třeba každý den!

Mini domky na poličku

Police s domečky může dětem sloužit jako běžná knihovna na knížky, ale během chvilky se může proměnit i na mini domky pro panenky.

Království pod střechou

Domek, stan nebo teepee – ať už podobnou konstrukci nazveme jakkoliv, radost udělá dětem každého věku. Tak krásně se do ní mohou schovat, stačí jen zatáhnout roletové stěny.

Tip na léto: Domky na zahradě

Nemáte dost prostoru přímo v domě, abyste dětem mohli pořídit pořádný domácí domeček? Tak využijte letních prázdninových dní, které s dětmi trávíte na chatě nebo u babičky na venkově a pusťte se do stavby báječného domku na stromě. Takového, jaký jste si i vy sami přáli mít, když jste byli malí.

Zdroj: Simona Sedláčková, autorský článek


Přečtěte si také