reklama

8 nápadů na nejkrásnější domečky do dětského pokoje. Schováte do nich postel i psací stůl

Simona Sedláčková
16. února 2021
Děti nejrůznější domky a domečky na hraní milují, zvláště ty, které jsou dostatečně velké, aby se do nich mohly schovat. Ale holčičky nepohrdnou ani domkem pro panenky a kluci zase garáží pro svá auta. Inspirujte se těmi nejkrásnějšími stavbami do dětských pokojíčků!
reklama

Pamatujete si ještě na dobu, kdy jste si jako malí stavěli domečky zkostek? Tuhle hru miluje každé dítě. Mít vlastní dům nebo úplně malý domeček je snem snad každého, nehledě na věk. Dětem však tuhle představu můžete splnit docela snadno.

Jednoduchá konstrukce kolem postele

Dětských postelí sjednoduchou nástavbou ve tvaru stříšky najdete na internetu víc než dost, ale pokud máte kdispozici ruce šikovného tatínka nebo dědečka, máte vyhráno. Sestavit domeček zdřevěných hranolů určitě snadno zvládnou.

Nebesa nad hlavou

Také vám tahle postýlka připomíná postel snebesy jako ze zámku? Dětem se vní bude spát přímo pohádkově.

Domek na hraní

Které dítě by si nepřálo alespoň malý domeček na hraní, do kterého by se mohlo schovat, třeba i se všemi svými plyšovými kamarády. Podívejte se na několik nápadů, jak takový domek vytvořit. Zkartonové krabice nebo ze starého prostěradla.

Police se stříškou

Obyčejné police na knihy a hračky se rychle dokážou proměnit vdomeček pro panenky. Stačí jenom vyskládat malý nábyteček.

Psací stůl v domě

I při kreslení se děti občas chtějí schovat do vlastního světa. Možná by se jim podobný psací stolekve tvaru domečkumohl líbit.

Domky na stěnách

Počmárané stěny občas musí řešit skoro všichni rodiče malých kreativců. Pořiďte jim parádní nástěnku nebo vymalujte stěny barvou na školní tabule. A dekor stěn pak můžete sdětmi měnit třeba každý den!

Mini domky na poličku

Police sdomečky může dětem sloužit jako běžná knihovna na knížky, ale během chvilky se může proměnit i na mini domky pro panenky.

Království pod střechou

Domek, stan nebo teepee – ať už podobnou konstrukci nazveme jakkoliv, radost udělá dětem každého věku. Tak krásně se do ní mohou schovat, stačí jen zatáhnout roletové stěny.

Tip na jaro: Domky na zahradě

Nemáte dost prostoru přímo vdomě, abyste dětem mohli pořídit pořádný domácí domeček? Tak počkejte na jaro a začněte stavět venku. Třeba na chalupě u lesa nebo na zahradě. Zatím můžete sdětmi pěkně začít plánovat…

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: domekpokojdůmdomečekpro dětidětský
reklama