návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Splňte dětem sen a postavte jim domek na stromě. Důležitá je bezpečnost a zábavné vychytávky

, Vydáno: 29.04.2019
Postavte dětem na léto tu nejlepší zábavu. Nový dřevěný domek budou milovat.
Autor: istock.com Postavte dětem na léto tu nejlepší zábavu. Nový dřevěný domek budou milovat.
Dětství strávené v domku na stromě, kde ožívají dobrodružství a příběhy. O tom možná sní i vaše ratolest. Nechte se inspirovat a pořiďte svým dětem právě takovou pevnost ve větvích stromů.

reklama

Možná to zvládnete sami, možná s pomocí šikovných přátel a rodinných příslušníků a možná povoláte tesaře. Důležitá je ale vize a pořádný strom. Pokud jste šťastnými majiteli pěkného košatého stromu u vás na zahradě, neváhejte, a ještě než začne léto, nechte na něm vzniknout tomu nejvychytanějšímu stromovému domku.

Děti si perfektně vyhrají. Celé léto budou chtít být venku.
Autor: istock.com Děti si perfektně vyhrají. Celé léto budou chtít být venku.

Podívejte se na ty nejkrásnější zahradní domky pro děti a nechejte se inspirovat. Někdy stačí opravdu málo a své ratolesti nedostanete ze zahrady ani na chvilku zpátky domů.

Potřebujete bytelný strom

Strom, na který bude domek umístěn, musí takovou zátěž bez problému unést. Měl by mít mohutný kmen, a pokud se bude ještě pyšnit košatou korunou a silnými větvemi, plus pro vás. Máte šanci své dílo pořádně opřít do větví a rozložit váhu. Prohlédněte větve, jestli nejsou ztrouchnivělé nebo napadené parazity. Pokud opěrných větví mnoho nezbývá, musíte domek podepřít externími sloupy nebo vymyslet další stabilizační prvky.

Základem je košatý pevný strom.
Autor: istock.com Základem je košatý pevný strom.

Propojte klidně i dva stromy

Pokud máte vedle sebe stromy dva, zamyslete se nad variantou, že je propojíte. Může tak vzniknou další level hraní a dobrodružství ve větvích. Na silnější kmen umístěte domek a na slabší třeba jen pozorovatelnu.

Děti budou rády využívat všechny vychytávky.
Autor: istock.com Děti budou rády využívat všechny vychytávky.

Pro prcky postavte minidomek

Jestli jsou vaše děti ještě malé, myslete především na jejich bezpečí. Domek umístěte pouze kousek nad zem a pod něj nechte ještě udělat terén z měkkého materiálu. Pomůže písek, umělé gumové desky ale i dobře udržovaný hustý trávník, který případně ztlumí dopad. Pod domek můžete nastlat “bimbagy” neboli velké válecí polštáře. Z nízkého domečku povede třeba dolů prima klouzačka.

Pro malé děti postavte nízký domeček.
Autor: istock.com Pro malé děti postavte nízký domeček.

Bezpečí především

Stromový domek je skvělá zábava, ale měla by být především bezpečná. Trčící třísky nebo hřebíky a svorky jsou nástrahou, která může nadrobit velké nepříjemnosti. Ujistěte se, že jsou všechny materiály pevné a neproboří se. Z tohoto důvodu vynechejte při stavbě stará prkna nebo desky, které už něco pamatují. Konstrukce musí být lehká, ale skutečně pevná. Domek by neměl být moc vysoko a všechny prvky jako lana a žebříky pořádně ukotvené.

Bezpečnost je na prvním místě. Je dobré tedy kontrolovat veškerý materiál, který potřebujete na výrobu domku.
Autor: istock.com Bezpečnost je na prvním místě. Je dobré tedy kontrolovat veškerý materiál, který potřebujete na výrobu domku.

Nezapomeňte na vychytávky

Nejlepší domeček na stromě má spousty vychytávek! Patří mezi ně telefon, spouštěcí košík na svačiny od mámy, potrubní pošta, dalekohled, provazový sjezd i pevný žebřík, poplašné zařízení, místo na hovění, osvětlení a truhla na poklady. Skvělá bude i zavěšená pneumatika jako houpačka nebo houpací síť.

Pořádný dřevěný dům potřebuje spousty vychytávek.
Autor: istock.com Pořádný dřevěný dům potřebuje spousty vychytávek.

(KU)

Mohlo by vás zajímat:

Šiška na bydlení

Chcete strávit noc v šišce? Pronajměte si tenhle parádní dům v korunách stromů

Nejkrásnější stromové hotely na světě.

10 nejkrásnějších stromových hotelů na světě. Kolik zaplatíte za jednu noc?

reklama

Článek je zařazen v: dětský bunkr , domek na stromě , dětský domek na zahradě , zahrada pro děti , jak zabavit děti , co s dětmi v létě , léto na zahradě , zahrada , dětský pokoj , pokojíček , pokoj , dřevo , dům ze dřeva , co s dřevem , jak postavit dřevěný domek , Co je lepší než tábor

reklama

Přečtěte si také