Auta, lodě i robot z kartonových krabic. Vyrábějte a recyklujte s dětmi

Máte také občas pocit, že je vám líto jen tak vyhodit pěkné a pevné kartonové krabice? Jasně, odnesete je do tříděného odpadu, ale přece jen, nebylo by lepší, dopřát jim předtím ještě druhý život? Zeptejte se dětí, co by si z papírové krabice samy představovaly, a dejte se do tvoření.

Postavíme si robota

Na výrobu robota vám postačí jediná větší krabice, ale fantazii se meze nekladou, a tak můžete slepit na sebe krabic i několik. Na krabice pak nalepujte zbytky dekoračních papírů nebo ho pomalujte barvami. Z vlnitého kartonu můžete dokonce vyrobit i perfektní pásy a hned bude na světě robot na pásových kolech.

Vyplouváme, kapitáne!

I po moři se prohánějí lodě různých velikostí. Jednoduchou loďku z jedné krabice si děti vyrobí bez vaší pomoci, ale můžete se dát i do stavby motorového člunu, nebo dokonce parníku, který už si vyžádá velké plánování a pořádný projekt. Ale na druhou stranu, nebude to skvělá zábava?

Auto, nebo raději traktor?

Řidičem se někteří kluci stávají velmi krátce po narození. Tatínkové už se o to rádi postarají! A taková jízda v krabici po obývacím pokoji má své kouzlo, které maminky většinou nepochopí.

Po prvních jízdách v bytě se malí řidiči mohou pustit i na výlet po zahradě, nebo dokonce po městě. Stačí papírové auto vybavit popruhy na ramena.

PŘEČTĚTE SI TAKY: Kartonové krabice se skvěle uplatní na zahradě. Pomůžou k bohatší úrodě a v boji s plevelem

Nebo se můžete pustit do barevného ztvárnění a auto vyšperkovat parádním lakem. Nebo raději jen temperovou barvou, ale i tak mu to bude slušet! Jen pozor, temperové nebo vodové barvy i po zaschnutí dost špiní. Mnohem lepší budou akrylové barvy, ale u těch je potřeba počítat s vyšší cenou.

Až do oblak!

Z kartonových krabic můžete vytvořit i jednoduché letadélko. Nad mraky se sice určitě nevznese, ale zábavy si s ním děti užijou i tak dost.

Vyzkoušet si s dětmi můžete i stavbu docela malého letadla. K tomu budete potřebovat jen trubičky od toaletního papíru a třeba i dřívka od nanuků.

A teď něco pro princezny

Z větších krabic můžete sestavit dokonce i celý zámek nebo hrad i s věží pro zakletou princeznu.

Pro šikovné ruce i hlavičky

Z kartonu vystřihněte i jednoduché botky, pomalujte je a kancelářskou děrovačkou procvakněte dírky. A nácvik zavazování tkaniček může začít.

Zdroj: Simona Sedláčková, autorský článek


Přečtěte si také