reklama

Auta, lodě i fotbálek z kartonových krabic. Vyrábějte a recyklujte s dětmi

Simona Sedláčková
23. května 2020
Máte také občas pocit, že je vám líto jen tak vyhodit pěkné a pevné kartonové krabice? Jasně, odnesete je do tříděného odpadu, ale přeci jen, nebylo by lepší, dopřát jim předtím ještě druhý život? Zeptejte se dětí, co by si z papírové krabice sami představovaly, a dejte se do tvoření.
reklama

Zahrajeme si na roboty

Na výrobu robota vám postačí jediná větší krabice, ale fantazii se meze nekladou, a tak můžete slepit na sebe krabic i několik. Vystřihněte otvory pro hlavu a ruce a dno krabice odstraňte úplně. Pokreslit robota pastelkami už zvládnou děti sami.

Vyplouváme, kapitáne!

I po moři se prohánějí lodě různých velikostí. Jednoduchou loďku zjedné krabice si děti vyrobí bez vaší pomoci, ale můžete se dát i do stavby motorového člunu nebo dokonce parníku, který už si vyžádá velké plánování a pořádný projekt. Ale na druhou stranu, nebude to skvělá zábava?

Malé autíčko nebo raději traktor?

Řidičem se někteří kluci stávají velmi krátce po narození. Tatínkové už se o to rádi postarají! A taková jízda vkrabici poobývacím pokoji má své kouzlo, které maminky většinou nepochopí.

Po prvních jízdách v bytě se malí řidiči mohou pustit i na výlet po zahradě nebo dokonce po městě. Stačí papírové auto vybavit popruhy na ramena.

Kdo se trefí?

Zkartonových krabic můžete vytvořit i podobné sportovní zábavy a hry pro více dětí a uspořádat závody. Třeba na oslavu dne dětí!

Labyrint i stolní fotbal

Zkrabic se dá vyrobit tolik věcí! Na labyrint budete potřebovat víko od krabice a na stolní fotbálek zase zužitkujete spodní díl.

A teď něco pro šikovné ruce i hlavičky

Zkartonu vystřihněte i jednoduché botky, pomalujte je a kancelářskou děrovačkou procvakněte dírky. A nácvik zavazování tkaniček může začít.

Karton zkrabice, a dokonce i plastová víčka od láhví zase využijete pro domácí hodinu matematiky. Asi už to nebude taková zábava, ale když počítání převedete na hru, půjde i učení snadno.

Vymyslet zábavu pro děti je někdy pěkná fuška...Rádi vám s tím pomůžeme!

Naučte děti hry svého dětství. Určitě je budou bavitstejně jako kdysi vás :)

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama