Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Díky rekonstrukci vznikl z bytu 3+kk hravý prostor plný barev a světla

Trocha čerstvého větru ze Středomoří.
Vydáno: 04.12.2015
Prostor hraje barvami

Byt, do kterého dnes společně nahlédneme, se nachází v Barceloně. Renovace celého prostoru o rozloze 78 m² byla dokončena teprve letos a trvala šest měsíců. Autorem kompletního návrhu interiérů (od kachliček po ty nejmenší dekorace) je tým kreativních designérů ze studia Egue y Seta. Španělské studio si pro kompletní navržení nového víkendového a prázdninového bydlení vybrali manželé, kteří pocházejí z Francie a tam také trvale bydlí.

Barcelonu ale navštěvovali pravidelně a při jednom z těchto výletů se při večerní procházce zatoulali do jedné z místních uliček, která je naprosto očarovala.

Designéři se zaměřili na nejmenší detaily
Designéři se zaměřili na nejmenší detaily
Vicugo Foto

Druhý den se proto rozhodli místo navštívit ještě jednou, aby si atmosféru místa vychutnali i za denního světla. Jako správní turisté si v okolí pořídili řadu fotek. Když si je později doma v klidu prohlédli, zjistili, že na jednom z bytových domů visí cedule s nápisem „Na prodej“.

Dlouho neváhali a byt v místě, které si okamžitě zamilovali, koupili. Protože se jedná o starou zástavbu v centru města, nezbylo než se pustit do změn a byt vybavit podle vlastních představ. Za pomoci mladých designérů vytvořili hravý prostor plný barev a světla. Byt se skládá z hlavní obytné části, která spojuje kuchyňský kout včetně ostrůvku s jídelnou a obývacím prostorem. Vznikla tak jediná společenská místnost, kde se odehrává běžný denní život. Privátnější část bytu je dotvořena hlavní ložnicí, menším pokojem pro hosty a dvěma koupelnami.

Jedna z koupelen
Jedna z koupelen
Vicugo Foto

Klára Beščecová

Foto: Vicugo Foto

Mohlo by vás zajímat:

Příčka mezi kuchyní a obývacím pokojem modernizaci klasicky nepřežila

Rekonstruovaný byt v Los Angeles omládl o 30 let

Bez žluté stěny by ložnice byla fádní

Krok za krokem: Praktický návod, jak sladit barvy a různé vzory v interiéru


Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama