Bydlení

9. ledna 2015 04:05

Markéta Zídková

Krok za krokem: Praktický návod, jak sladit barvy a různé vzory v interiéru

Proměňte svou ložnici v útulné útočiště. V zimě je času dost, a když venku chybí slunce, budete mít více odvahy odvázat se s barvami. Tady je návod, jak postupovat.

V článku Pět skvělých nápadů, jak rozzářit interiér jsme si ukázali pět interiérů, jejichž autoři se nebáli použít výrazné barvy a skloubit dohromady zcela odlišné vzory látek – závěsů, potahů, polštářků. Vznikly tak svěží prostory, které mají šmrnc. Pojďme si to ukázat zcela podrobně na této výrazné ložnici: projděme si materiály a barvy, vzory, které dávají vzniknout útulné prohřáté ložnici:

1. Jdeme do barvy

Nemějte strach vnést do ložnice barvy. Na obrázku je ústřední stěna za postelí zářivě žlutá. Což nejenom proměňuje vzhled místnosti, ale v šedivých dnech vnáší do interiéru i světlo a teplo. Barva je usazená neutrálními odstíny zbytku výmalby, skvěle ji doplňuje svěží bílé povlečení. Výrazný vzhled přináší také zářivý háčkovaný přehoz, kde se roztančila modrá, zelená a fialová s černou.

2. Trocha metalických tónů otevře prostor

V této malé místnosti je čelo postele vytvořeno z palet, které jsou natřené výraznými odstíny. Malba je ale opět částečně obroušená, aby měla patinu. Využití metalických tónů (na polštářku, čele postele) vnáší do místnosti zajímavou hloubku. Doplňky z keramiky, skla a papíru vhodně doplňují textil.

3. Vše je o vrstvení

V ložnici v zimě hraje prim textil, proto se nebojte si s ním pohrát. Investujte do kvalitního povlečení, které vám vydrží roky. Povlečení doplňuje a oživuje háčkovaný přehoz, který nejenom vnáší do místnosti útulnost, ale také má sentimentální náboj. Abyste postel ještě zútulnili, doplňte ji polštářky z přírodních materiílů v metalických odstínech.

4. Bosky na něco teplého

Zahřejte podlahu a vytvořte další vrstvy atraktivním kobercem, pokud máte odvahu, pohrajte si s jeho vzorem, který nemusí být identický s přehozem, ani zcela neutrální. S trochou citu dokážete sladit i odlišný vzor s dalšími prvky v místnosti. Ideální je vlněný nebo bavlněný koberec, který vás bude příjemně hřát do nohou, když bosky vstoupíte do nového dne.

5. Otevřete své já

Ložnice je ideálním místem, kde můžete vyjádřit svou osobnsot. Nebojte se dát si na noční stolky a poličky drobnosti, které milujete a máte k nim sentimentální vztah. Přineste si květiny, které jsou něžné, nebo naopak velmi výrazné. Naopak věci, ke kterým nemáte vztah, dejte prostě do krabic nebo vyhoďte, ať jste obklopeni jen tím, co máte rádi.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také