Bydlení

11. listopadu 2015 06:00

Klára Beščecová

Rekonstruovaný byt v Los Angeles omládl o 30 let

Zvolit mix dekoračních předmětů, ale i správně sladit obklady je těžká věc. Majitelé bytu v Los Angeles proto k rekonstrukci přizvali designéry. Na výsledku je to poznat.

Tento pozoruhodný interiér vznikl rekonstrukcí bytu, který svým zařízením jako by ustrnul v80. letech minulého století. Byt v západní části Los Angeles zvané Westwood získal při přestavbě moderní a světlý ráz. Původně potemnělé tmavé prostory jsou otevřené a mají funkčnější uspořádání. Designéři toho docílili především novými dřevěnými podlahami, bílými malbami a obklady sjednoduchými vzory.

Vobývacím pokoji skýtá spoustu úložných a odkládacích prostor vestavěná řada skříněk sregály. Starý zděný krb majitel zboural a na jeho místě nechal postavit subtilní krb sčernobílým obkladem. Nad ním se našlo příhodné místo pro velké zrcadlo.

Přestavbu nepřečkala ani příčka, která oddělovala kuchyň od obývacího pokoje. Obývací část je díky tomu opticky prostornější a světlejší, ovšem za cenu toho, že během přípravy jídla nebo úklidu tam je o něco rušněji. Také původně stísněná kuchyně díky absenci příčky působí větší. Prostor vní šetří mimo jiné i miniaturní myčka sjediným šuplíkem. Peněz vydaných za designéry majitelé nelitovali. Pro ně důležitý moment nastal ve chvíli, kdy jim investoři ukázali některé materiály, které si pro byt zvolili. To byl i případ dlažby, sníž bylo třeba sladit i zbytek koupelny.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také