Bydlení

3. května 2018 15:41

Tereza Javorová

DIY: Vytvořte si závěsné létající vázy na květiny! Na stole zbyde více místa pro dobroty

Vázy plné květin ke slavnostnímu stolování prostě patří. Většinou to ale dopadne tak, že vázu odnášíme mimo stůl, protože zabírá místo, a navíc nevidíme jeden na druhého. Co si ale vytvořit vázy, které se dají zavěsit? Na stole tak zbyde spousta místa pro další dekorace a dobroty.

Budeme potřebovat:

  • • větší zavařovací lahve
  • • stará prádelní šňůra

Postup:

1. Prádelní šňůru rozstříhejte na osm stejně dlouhých pramenů, které by měly být dlouhé jako šestinásobek výšky vaší sklenice. Pra­meny složte k sobě a 15 cm nad konci je všechny dohromady svažte na jeden uzel. Co nejvíce utáhněte.

2. Na každém z osmi konců zavažte jeden malý uzlík, aby se šňůra netřepila. Sklenici položte na stůl dnem vzhůru, na střed jejího dna položte uzel a vždy dva prameny dohromady zauzlujte.

3. Střídejte prameny a pokračujte až k hrdlu sklenice. Pomůže vám ilus­trace. Nad hrdlem zavažte poslední uzlíky vždy po dvou pramenech, asi 30 cm nad hrdlem opět provazy svažte do jednoho velkého uzlu, za který pak vázy zavěsíte, a utáhněte. Naplňte vo­dou a květinami.

TIP!Po západu slunce můžete lahve naplnit pískem nebo drobnými kamínky a zapálit v nich svíčky.

Láskominy Denisy Bartošové. Foto: Smart Press

Recepty a návody pocházejí z Láskomin Denisy Bartošové. Vydalo nakladatelství Smart Press.

Autorka Denisa Bartošová je pověstná svou kreativitou a nenechavýma rukama. Její v pořadí druhá knížka Láskominy Denisy Bartošové by neměla chybět všem těm, kterým není líno vdechnout dobrým nápadům život. Denisa vám pomocí podrobných postupů pomůže vytvořit věci, na které byste si sami možná netroufli, a to za pár chvil i za pár kaček! Nechte promluvit své tvořivé já a darujte blízkým nebo sami sobě ručně vyrobené Láskominy!

Další články:


Přečtěte si také