Bydlení

1. července 2016 06:00

Jana Brass

Dodržujte pitný režim. Tady je 15 tipů, se kterými to bude hračka

Máte problém s dostatečným příjmem tekutin? Tak si z pití vody udělejte příjemný rituál.

Všichni víme, že zvlášť v horkých dnech je dodržování pitného režimu pro naše zdraví a pohodu nutností. Ale někdy to prostě nejde – zapomínáme, nemáme chuť, nebo dokonce nemáme dostatek vody při ruce. Zejména malé děti a staří lidé jsou ohrožení tím, že nemají pocit žízně, což je obzvláště v létě nebezečné. Ne každá tekutina ale stejně dobře uspokojí žízeň a dodá tělu potřebné tekutiny. Dalším problémem je udržet si přehled o tom, kolik toho člověk během dne vypije.

Acqua Karafa na vodu, Blomus – skleněná karafa s nerezovým víkem, objem 1 litr. Cena: 1275 korun; foto: Luxurytable.cz

Lékaři radí, abychom se soustředili hlavně na neslazenou vodu a pro dospělého člověka nastavují denní laťku na dva litry, v parných dnech dokonce až na tři litry tekutin. V první řadě bychom se tedy měli snažit udržet si přehled, kolik vody během jednoho dne vypijeme. Jednodušší než počítání sklenek je připravit si karafu nebo džbán čerstvé vody pěkně k ruce – na pracovní stůl v kanceláři nebo stolek v obýváku doma.

Pokud vás samotná voda příliš neláká, přidejte pár kostek ledu, čerstvé bylinky, případně nepřislazenou ovocnou šťávou. Vynikající je kombinace několika stonků čerstvě utržené máty a meduňky a na kolečka nakrájeného oloupaného citronu – získáte osvěžující nápoj, který krásně voní a úžasně chutná. A do čeho takové skvělé pití připravit? Ve fotogalerii najdete několik tipů i s aktuálními cenami. Věřte, že s pěkným džbánem a sklenicí nebo stylovou karafou na očích bude dodržování pitného režimu daleko jednodušší.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také