Bydlení

24. listopadu 2016 11:05

Jana Brass

Domeček z krabiček. Nabízí komfort i výhled na Fingers Lake

Když se řekne dům u jezera, tak to trochu zavání filmovým hororem. A možná také prázdninovou pohodou.

Jeden takový dům u jezera však nabízí mnohem víc pohodového bydlení, než bychom čekali. Nachází se u neobvykle podlouhlého jezera s názvem Fingers Lake na severu USA. A zcela jistě byla jeho stavba pravým opakem hororových příběhů.

Když člověk přemýšlí nad víkendovým domkem, obvykle je ochotný trochu slevit ze svých požadavků na bydlení, hlavně, když bude v přírodě. Systém dopředu vybavených „kontejnerů“, ze kterých si můžete nechat postavit různě veliká obydlí, však nabízí mnohem víc. Rychlost a komfort.

Že je dům složený z několika boxů, je sice jasné na první pohled. Moderní stavby ale podobný princip využívají zcela běžně, i když nejsou sestavovány z jednotlivých dílů; foto: Heather Esposito/Alchemy Architects/WeeHouse.com

Projekty mají jednoduchý název WeeHouse a nabízí je studio Alchemy Architects. Každou takovou stavbu plánuje spolu s majitelem budoucího obydlí, aby se v ní cítil dobře. Zároveň však u Alchemy Architects myslí na životní prostředí a snaží se pro konstrukci domů využívat takové materiály, které lze buď snadno zrecyklovat anebo byly již jednou použité.

I domek u jezera splňuje tuto strategii. Navíc pro každého, kdo si takový dům objedná, nemusí se starat prakticky o nic – jde o stavbu na klíč a navíc velice rychlou. Jednotlivé boxy, z nichž se budova skládá, jsou sestavené už v továrně i se základním vybavením. Na majitelův pozemek se pak už jen usadí a pospojují dohromady. A ten komfort, co v domku na budoucí obyvatele čeká, je neuvěřitelný, jako kdyby bydleli v komfortním bytě někde v městě. Mají tu dvě ložnice, jednu větší a jednu menší koupelnu, pěkný obývák s kuchyní a skvělou terasu s úžasným výhledem. Jen se podívejte do naší galerie.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také