Bydlení

28. února 2020 08:00

Matouš Hartman

Žena předělala dům jen za 45 tisíc korun. Je plný barev a optimismu

Kuchyň s výraznými tapetami, zahrada přetékající květinami a množství obrázků na stěnách. Dům v anglickém Newcastlu se proměnil ze šedivého nudného místa v domov plný barev a optimistických nápadů. Britka Mandy Charlton, které nemovitost patří, se vydala na prázdniny do Barcelony a došlo jí, že chce zkusit žít maximalisticky.

Začala tak sproměnou domova, inspirovala se nejen ve svých vzpomínkách na dovolenou, ale také na internetu. Většinu věcí si udělala sama, takže se náklady na proměnu tříposchoďového domu vyšplhaly jen na zhruba 45 tisíc korun. Nejdražší byly podlahy a dvířka kuchyňských skříněk.

Dříve domů skoro nikoho nezvala, protože se styděla za to, jak její dům vypadá, dnes šestačtyřicetiletá žena pozvala na návštěvu i fotografy. Její kreativita vyvolala zájem, ale i záporné reakce. Někomu dům přijde přeplácaný. Jenže o tom maximalismus je.

Inspirace Barcelonou a jihem Evropy se vdomě nezapře. Výrazné kombinace barev a kombinování stylů jsou pro středomořské státy typické. VMandině domě proto není ani stopy po skandinávské jednoduchosti.

Podívejte se do galerie:

Sdílejte článek

Přečtěte si také