návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Žena předělala dům jen za 45 tisíc korun. Je plný barev a optimismu

matoušhartman , Vydáno: 28.02.2020
Takhle výrazná tapeta se v kuchyni jen tak nevidí
Autor: profimedia.cz Takhle výrazná tapeta se v kuchyni jen tak nevidí
Kuchyň s výraznými tapetami, zahrada přetékající květinami a množství obrázků na stěnách. Dům v anglickém Newcastlu se proměnil ze šedivého nudného místa v domov plný barev a optimistických nápadů. Britka Mandy Charlton, které nemovitost patří, se vydala na prázdniny do Barcelony a došlo jí, že chce zkusit žít maximalisticky.

reklama

Začala tak s proměnou domova, inspirovala se nejen ve svých vzpomínkách na dovolenou, ale také na internetu. Většinu věcí si udělala sama, takže se náklady na proměnu tříposchoďového domu vyšplhaly jen na zhruba 45 tisíc korun. Nejdražší byly podlahy a dvířka kuchyňských skříněk.

Proměnou prošla i zahrada
Autor: profimedia.cz Proměnou prošla i zahrada

Dříve domů skoro nikoho nezvala, protože se styděla za to, jak její dům vypadá, dnes šestačtyřicetiletá žena pozvala na návštěvu i fotografy. Její kreativita vyvolala zájem, ale i záporné reakce. Někomu dům přijde přeplácaný. Jenže o tom maximalismus je.

Inspirace Barcelonou a jihem Evropy se v domě nezapře. Výrazné kombinace barev a kombinování stylů jsou pro středomořské státy typické. V Mandině domě proto není ani stopy po skandinávské jednoduchosti.

Podívejte se do galerie:

reklama

Článek je zařazen v: maximalismus , proměna , Anglie , Barcelona , inspirace

reklama

Přečtěte si také