Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Dům pro motorkáře

Někdo při stavbě domu myslí na dětské pokoje, někdo na motorky.
Vydáno: 30.09.2014
Přízemí je vyhrazené motocyklům. Patro jejich majiteli
Přízemí je vyhrazené motocyklům. Patro jejich majiteli Autor: ODOS Architects
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Irský motorkář z Dublinu se rozhodl jednou provždy zbavit starostí o své motocykly a odstěhoval se spolu s nimi pod společnou střechu. V novostavbě navržené architektem-motorkářem je dobře všem.

Stroze a jednolitě působící moderní stavba je protikladem tradiční architektury irské metropole. Funkčnost domu s prostornou obytnou částí a dílnou předurčila už volba architekta z ateliéru ODOS, který je sám motorkář.

Zvenku přísně pravoúhlý dům je prostý jakýchkoli zdobných prvků. Předěl mezi interiérem a exteriérem utváří úhledný dvorek resp. střešní terasa. Garáž a servis jsou v rovině s okolním terénem a skryté za betonovými zdmi. Ve snaze sladit interiér s fasádou jsou i vnitřní stěny bílé. Dům zlidšťuje světlá dřevěná podlaha. Zajímavě působí rozměrné regály, které jsou součástí schodiště. Osobní ráz interiéru dodává sbírka uměleckých předmětů spolu se spoustou knih. Díky rozměrným oknům je uvnitř dostatek denního světla i dobrý výhled ven. Venkovní část s posezením slibuje příjemné chvíle strávené na vzduchu. Žaluzie a okenice podtrhují minimalistické pojetí domu a pomáhají chránit soukromí jeho obyvatel.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Hotel V8 ve Stuttgartu nenechá žádného milovníka aut v klidu

Co vše se dá vyrobit z auta? Projděte si hotel V8 a uvidíte

V detailu spodní části vyniká elegantně řešená konstrukce

Cesta z města – Minimalistický dům s maximálním převisem

Autorkou realizace je Zuzana Schubertová

Kontrastní kuchyně v bytě s africkým nábojem

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama