Bydlení

6. července 2017 11:26

Tereza Javorová

GALERIE: Nejbizarnější budovy světa, ve kterých lidé normálně bydlí. Nastěhovali byste se?

Nová kniha Building Community: New Apartment Architecture představila jedny z nejpodivnějších staveb světa. Podívejte se s námi na některé z nich. Dokážete si představit, že byste v nich bydleli?

Lidé se z vesnic a předměstí, kam utíkali před ruchem velkoměsta, dnes vracejí zpátky, ale na město mají daleko vyšší požadavky. Touží bydlet stylově a pohodlně, vyznávají minimalismus a otevřený prostor. Zároveň chtějí být v kontaktu s přírodou a rádi si na balkoně vypěstují bio rajčata nebo bazalku. Baví je podílet se na vytváření bytového designu za minimum nákladů, ale to neznamená, že by neměli rádi luxus.

Tento trend zčásti reflektuje nová knihaBuilding Community: New Apartment Architecture, která zachytila nejzvláštnější budovy světa, které jsou výstřední a vynikají svou originalitou, ale lidé v nich normálně žijí obyčejné životy. Na seznam nejpodivnějších rezidentcí byla právem zařazena například budova The Wave v Dánsku, rostlinami prorostlá budova Verde v Turíně nebo singapurský komplex Sky Habitat.

Podívejte se do galerie.V jaké budově si dokážete představit žít?

(as)

Další články:


Přečtěte si také