Bydlení

11. října 2016 06:01

Jana Brass

Harmonie z Rumunska. Když se spojí Černé moře a chlad severu

Kdo bydlí v cizině, rád si něčím pěkným svůj domov připomene.

Že z toho vznikne až tak pěkné a harmonické bydlení, jaké uvidíte v naší galerii, tušil asi jen málokdo. Zveme vás na návštěvu do domku provoněného nejen příjemným vánkem od Černého moře, ale i severským stylem a zálibou v přírodních materiálech.

Dům se nachází blízko rumunského přístavního města Constanta, avšak daleko od přeplněných pláží. Nabízí tak oázu klidu s dechberoucím výhledem na moře. Interiéroví architekti Bogdan Ciocodeica a Diana Rosu měli za úkol dům upravit tak, aby se v něm cítili hosté dánské firmy Kuma jako doma. Zároveň ale museli dům přizpůsobit potřebě teambuildingových aktivit.

Módní bílá barva stále neztrácí na své atraktivitě. Foto: Andrei Margulescu

Jak je znát z pohledů do interiéru, jeho zdobnost spočívá především ve hře jednoduchých tvarů, důrazu na vzdušnost prostoru a současně na dostatečném využití moderního dřevěného nábytku. Dům je rozdělený na 4 funkční zóny. V přízemí se nachází velký obývací pokoj s výhledem na moře. Na kratších stěnách vedoucích od výhledu do centra domu naleznete zrcadla. Nejsou tam jen tak. Díky tomuto nápadu se dojem z prostoru harmonizoval a stěny, které nemají okno, tak rovněž nabízejí pocit nekonečného prostoru.

V podzemí se nacházejí společenské místnosti. Jsou variabilní a je-li potřeba, může z nich vzniknout odhrnutím závěsů jedna větší. V patře jsou pak umístěny pokoje, stylizované à la ložnice v boutique hotelu. Nabízejí intimnější atmosféru a pochopitelně i pěkný výhled, ať už je jeho ústředním motivem hladina moře, nebo zeleň upravené zahrady.

Pěkná vila s funkčním a esteticky sladěným designem vnitřních prostor působí harmonicky. Kdo by to byl řekl, že se skandinávský styl s tím jižním u moře tak pěkně propojí, že?

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také