Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

I když má byt 500 m², podařilo se architektům vytvořit útulné hnízdečko

Byt v mrakodrapu nemusí být jen nafoukaná přehlídka luxusu jako je tomu v případě vrchního patra Trumpova věžáku. Dokladem toho, že i luxusní nemovitost může mít vlídnou tvář, je následující 500 m² velký byt v Melbourne.
Vydáno: 19.04.2017
„Ten klavír prosím do šedesát jedničky, a vezměte to po schodech, je tu děsně malý výtah...“

Jedinečný výhled z vyšších pater mrakodrapu nepřekvapí, byt zařízený s respektem k povaze daného věžáku ale za zmínku stojí. Nikoli tapety ze zlatého „alobalu“, ale naopak střídmá paleta materiálů a barev dávají bydlení ve vyšší poloze teprve vyniknout.

Přesně to po architektech z osloveného atelieru Nido Studio Interior Design chtěli majitelé tohoto bytu. „Obrovská výměra, vysoké stropy a výhled na město kdesi v hlubinách nás přiměly zamyslet se nad tím, jak toto místo zlidštit,“ popsal jeden z architektů.

Tato tmavě zařízená kuchyně ladně splývá s relaxační částí obývací zóny
Tato tmavě zařízená kuchyně ladně splývá s relaxační částí obývací zóny
Jonathon Griggs

Nabízelo se jim podtrhnout výjimečnost tohoto bytu i nejrůznějším fotogenickým, „senzačním“ zařízením, brzy nad tím ale mávli rukou. Namísto okázalostí se raději soustředili na principy moderny a vybírali zařízení, které by korespondovalo s daným místem. K tomu využili i některé kusy ze stávajícího nábytku majitelů.

Nakonec pro byt vybrali kombinaci věcí, z nichž každá ladí s kteroukoli jinou. Domácí tak mohou zařízení přemísťovat a vždy mají jistotu, že se k sobě bude všechno perfektně hodit.

Obývací zónu rozčlenili s pomocí namíru zhotovených regálů a dalšího nábytku tak, aby ve velkém prostoru vznikla přívětivá zákoutí. Jedno z nich pomohla vymezit dvojice oválných sedacích souprav, které spolu tvoří ideální posezení u okna.

Na zakázku vyrobené oválné sedačky spolu tvoří příjemné zákoutí
Na zakázku vyrobené oválné sedačky spolu tvoří příjemné zákoutí
Jonathon Griggs

„Tím velkorysým využitím prostoru jsme navázali na protichůdné vjemy, které jsme zaznamenali během příchodu. Nejprve vstoupíte do pompézního lobby, abyste se vzápětí mačkali v maličkém, potemnělém výtahu. Jakmile ale vyjedete do 61. patra, vejdete zas do obrovského bytu,“ vysvětluje architekt.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sklad designérku ihned zaujal umístěním v rohu domu s okny na dvě světové strany, jimiž dovnitř pronikala spousta denního světla

Inspirace: Útulný byt ve skladu pneumatik

Příčka mezi kuchyní a obývacím pokojem modernizaci klasicky nepřežila

Rekonstruovaný byt v Los Angeles omládl o 30 let

Reklama
Článek je zařazen v: bydlení, mrakodrap, byt, dispozice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama