Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Inspirace: Útulný byt ve skladu pneumatik

Designérka interiérů proměnila starý sklad pneumatik v osobitě zařízený loft pro tříčlennou rodinu i její početné návštěvy.
Vydáno: 02.01.2016
Sklad designérku ihned zaujal umístěním v rohu domu s okny na dvě světové strany, jimiž dovnitř pronikala spousta denního světla
Sklad designérku ihned zaujal umístěním v rohu domu s okny na dvě světové strany, jimiž dovnitř pronikala spousta denního světla Autor: Cloud Studios Ltd
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dříve se v tomto prostoru v Londýně skladovaly pneumatiky Pirelli, nyní je ze skladu moderní loft, který obývá Nia Morrisová se svou rodinou. Když Morrisová nemovitost před dvěma lety kupovala, šlo o jediný prostor – což nejsou právě ideální dispozice pro rodinu.

Přesto si stometrový prostor v druhém patře skladu ihned zamilovala. Okem profesionálky totiž tato návrhářka interiérů ihned spatřila perspektivní budoucí byt pro sebe, svého partnera a dceru Millie. „Nejvíc se mi líbilo umístění v rohu domu s okny na dvě světové strany, jimiž dovnitř pronikala spousta denního světla,“ vzpomíná Morrisová. „Hned mi bylo jasné, že z toho bude bez problémů byt se dvěma ložnicemi i dvěma koupelnami,“ dodává.

Řady oken na dvě strany vpouštějí dovnitř spoustu světla
Řady oken na dvě strany vpouštějí dovnitř spoustu světla
Cloud Studios Ltd

„Protože jsme se rozhodli pro otevřenou kuchyň a obytnou zónu, bylo důležité kuchyň do bytu decentně zakomponovat,“ popisuje jednu z priorit, jíž docílila velmi uměřeným designem. Konkrétně to znamenalo, že opustila myšlenku na velké regály, které má jinak v oblibě. „Člověk nechce mít od gauče neustále na očích všechno to kuchyňské haraburdí,“ vysvětluje. Na kuchyň i tak měla velké nároky. Morrisová je totiž ctižádostivou hostitelkou a spočítala si, že loft v samém centru Londýna bude přirozeným místem setkávání s přáteli, před nimiž by si opravdu nerada utrhla ostudu. „Často zveme známé na večeři a už jen proto potřebujeme velkou kuchyni, v níž se pohodlně vaří, a kde může postávat hodně lidí,“ poodhaluje své prvotní úvahy o projektu.

Kuchyně s jídelnou jsou zařízeny moderně, v dalších částech bytu se už prolíná nové se starým
Kuchyně s jídelnou jsou zařízeny moderně, v dalších částech bytu se už prolíná nové se starým
Cloud Studios Ltd

Jen plánováním strávila dva měsíce, ale pečlivá rozvaha každé drobnosti se vyplatila. „Řemeslníci díky tomu při realizaci přesně věděli, co mají dělat,“ vysvětluje investorka. Výsledek tedy přesně odpovídá původním představám. Je jím byt, jehož atmosféru udává mix moderního nábytku a náhodně pořízených starožitných kusů. Především ale účelně rozvrženým prostorem dokonale vyhovuje potřebám dané tříčlenné rodiny.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

I nepořádek může být kreativní

Chcete být kreativní? Neuklízejte si stůl

Teze „Každej stůl má rohy, každej stůl má nohy,“ z písně kapely Mig 21 v případě tohoto kusu platí jen z poloviny

Nádhera! Jídelní stůl je jedním velkým kaleidoskopem

Článek je zařazen v:
Reklama