Bydlení

16. dubna 2017 14:30

Markéta Zídková

INSPIRACE: 10x jídelny plné světla a energie? Která je nejhezčí?

Tady to bude chutnat.

Určitě to znáte. Nezáleží jen na tom, co jíte, ale také jak jídlo vypadá a jak se při stolování cítíte. My vám nabízíme pro inspiraci příjemné prostředí místností, které lze označit za domácí jídelny. To hlavní, co je spojuje, útulnost a dostatek světla.

U večeře možná uvítáte svíčky, ale snídaně, oběd a nějaká ta svačinka nebo kafíčko s kamarádkou, to si žádá příjemně prosvětlené prostředí. Sluneční svit přináší na zem energii. (Své by o tom mohly vyprávět rostliny i lidské solární elektrárny). Proč si tedy nedodat kromě kalorií i světelnou energii?

Pokud zrovna nemáte francouzská okna nebo prosklenou stěnu, nemusí to být až takový problém. Zaměřte se na světlé barvy. Pochopitelně, že ta nejsvítivější je sněhobílá. Ale nebojte se, pokud právě takový odstín bílé zvolíte, nemusí to u vás doma vypadat jako v nemocnici. Bílá je skvělý podklad pro všechny další barvy. Rozveselí ji tedy různé rostliny, obrázky, zajímavá podlaha, dřevěný nábytek i sem tam nějaký ten barevný pruh či veselý vzor namalovaný na stěně nebo vytištěný na tapetě. I další světlé odstíny barev se hodí, a přirozeně i světlé tapety.

Jak taková pěkná prosvětlená jídelna plná pozitivní energie může vypadat, uvidíte v naší galerii.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také