Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nádhera! Jídelní stůl je jedním velkým kaleidoskopem

Ač je kaleidoskop hračkou pro děti, jeho precizní obrazce fascinují i dospělé. Toho využil i tým designéra Andrého Teomana, který se obrazci z kaleidoskopu inspiroval při tvorbě konceptu designového jídelního stolu.
Vydáno: 25.05.2015
Teze „Každej stůl má rohy, každej stůl má nohy,“ z písně kapely Mig 21 v případě tohoto kusu platí jen z poloviny
Autor: André Teoman Studio Teze „Každej stůl má rohy, každej stůl má nohy,“ z písně kapely Mig 21 v případě tohoto kusu platí jen z poloviny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kaleidoskop neboli krasohled pomocí soustavy zrcadel a barevných tělísek nebo skleněné kuličky vytváří neopakovatelné symetrické obrazce při pohledu proti světlu. Tento mechanismus designéři na stůl pochopitelně nepřenesli, na jeho desku ale dostali hru světel a obrazce jako vystřižené z hledítka krasohledu.

Využili lomu světelných paprsků, díky němuž deska stolu září celou škálou barev duhy. Záměrem bylo oživit druhdy nudná obchodní jednání či navodit magickou atmosféru u společné večeře.

Rám představeného stolu je z lakovaného dubu, další materiály ale podle návrhářů budou variabilní. Nohy by se podle autorů mohly vyrábět z mosazi, mědi, leštěného hliníku nebo klasicky ze dřeva.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Jednoduché, efektní. Za jedno odpoledne vyrobíte originální obraz

Pusťte jaro k sobě domů. 13 tipů na rychlé dekorace

I nepořádek může být kreativní

Chcete být kreativní? Neuklízejte si stůl

Pro malé byty ideální. Stolek je vyrobený z ořechového dřeva, dveře z bambusu či bíle lakovaného dřeva. Tomu odpovídá cena: 1200 euro (35000 Kč)

Vtipný nástěnný stůl se mění v audio systém

Článek je zařazen v: stůl
Speciály:
Reklama