Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Inspirace: Dětské pokoje jako splnění rodičovských snů

Dětský pokoj 2.0
Vydáno: 03.09.2014
Psychedelické prolnutí chobotnice a popeláře se dítěti vepíše do hlavičky
Psychedelické prolnutí chobotnice a popeláře se dítěti vepíše do hlavičky Autor: archiv
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dětský pokoj se i dál drží svých letitých atributů v podobě pestrých barev a zvířecích, pohádkových či přírodních motivů. Stále lepší materiály a propracovanější postupy je ovšem dovolují zařizovat efektněji než kdy dřív. Takže co nebylo možné v dětství rodičů, je možné teď.

Zatímco dospělým obyvatelům moderního bytu vyhovují všestranné neutrální, tlumené barvy, děti ve svých pokojích těší výraznější barevné tóny. Z toho plyne i větší prostor pro kreativitu při jejich malování a další výzdobě, které na sebe mohou i nápaditě navazovat. Pokoj lze finálně upravit jedním z mnoha postupů ať již s použitím běžné či speciálním plnivem strukturované malby, či různými malířskými technikami. S pomocí šablon lze na zdech vytvářet celé scenérie. Ty mohou dívčí pokoj proměnit v kvetoucí zahradu či chlapecký v jedno velké akvárium. Květiny či ryby na zdech mohou doplnit i stejné motivy na povlečení a může s nimi korespondovat i polštář – třeba ve tvaru ryby.

(peh)

Mohlo by vás zajímat:

Rodiče nastávajících prvňáků řeší nelehký úkol: na klidném a dobře osvětleném místě vybudovat dětský pracovní kout, který se neokouká a neztratí svou funkčnost ani za deset let.

Připravujeme pracovní kout pro prvňáka. Kolik to bude stát?

Dneska to máme jak v zahradě

Rostoucí dětské židle, stoly a nábytek. Podívejte se, co vše umí

Pohled do nitra džungle

Designérka Zuzana proměnila dětský pokoj v džungli

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama