Bydlení

14. dubna 2016 05:00

Markéta Zídková

Inspirace: Jak zakomponovat industriální vrata do interiéru

Z továrny přímo do bytu.

Industriální styl je v bydlení stále víc a víc populární. V naší galerii se můžete podívat, jak nevšedně mohou v moderní domácnosti působit menší vrata jako vstřižená z nějaké tovární haly nebo stodoly.

Interiéry s prvky průmyslového stylu vypadají velmi atraktivně pro svůj nenáročný vzhled, přírodní charakter materiálů a textur. Když chcete vytvořit průmyslový dekor, musíte si však být přesně vědomi základních charakteristik takového stylu.

Průmyslový styl v interiéru rodinného domu a bytu má blízko k minimalismu. Kombinuje nejnutnější předměty a kusy nábytku hlavně z praktického hlediska. Pohodlí je ale také důležité, i když je skryto za prvním dojmem drsnosti a jednoduchosti. Dekorací a doplňků není mnoho, a to je důvod, proč je kladen důraz na materiály a hrubě opracovaný vzhled.

Do moderního interiéru dveře v industriální podobě padnou skvěle, foto: Minimalisti.com

Drsné textury v průmyslovém designu interiéru jsou tak nápadné, až vyzařují určitou krásu. Často nechybí cihlová zeď, kamenné obklady, a dokonce ani betonové stěny. Populární jsou rovněž ocelové konstrukce, vestavěné stropní trámy, trubky, dřevěné nebo natřené podlahy. To vše dodává místnostem působivý industriální a v mnohém i znatelný retro vzhled. Průmyslová vrata pak v sobě dokonale snoubí potřebný architektonický i dekorativní prvek správného industriálně laděného interiéru.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také