Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Inspirace: Jak zakomponovat industriální vrata do interiéru

Z továrny přímo do bytu.
Vydáno: 14.04.2016
Posuvné dveře šetří prostor

Industriální styl je v bydlení stále víc a víc populární. V naší galerii se můžete podívat, jak nevšedně mohou v moderní domácnosti působit menší vrata jako vstřižená z nějaké tovární haly nebo stodoly.

Interiéry s prvky průmyslového stylu vypadají velmi atraktivně pro svůj nenáročný vzhled, přírodní charakter materiálů a textur. Když chcete vytvořit průmyslový dekor, musíte si však být přesně vědomi základních charakteristik takového stylu.

Průmyslový styl v interiéru rodinného domu a bytu má blízko k minimalismu. Kombinuje nejnutnější předměty a kusy nábytku hlavně z praktického hlediska. Pohodlí je ale také důležité, i když je skryto za prvním dojmem drsnosti a jednoduchosti. Dekorací a doplňků není mnoho, a to je důvod, proč je kladen důraz na materiály a hrubě opracovaný vzhled.

Do moderního interiéru dveře v industriální podobě padnou skvěle Foto: Do moderního interiéru dveře v industriální podobě padnou skvěle, foto: Minimalisti.com

Drsné textury v průmyslovém designu interiéru jsou tak nápadné, až vyzařují určitou krásu. Často nechybí cihlová zeď, kamenné obklady, a dokonce ani betonové stěny. Populární jsou rovněž ocelové konstrukce, vestavěné stropní trámy, trubky, dřevěné nebo natřené podlahy. To vše dodává místnostem působivý industriální a v mnohém i znatelný retro vzhled. Průmyslová vrata pak v sobě dokonale snoubí potřebný architektonický i dekorativní prvek správného industriálně laděného interiéru.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Žádné načančané přeplácanosti. Tady vládne muž

Syrový loft z továrny na sušenky

Převaha pečlivě rozestavěných uměleckých zvláštností bez praktického využití nabízí otázku, jak asi tento prostor vypadá v reálném životě

Z bývalé obilnice vznikl osobitý loft uprostřed Amsterodamu

Kuchyně s jídelnou jsou jen několik kroků vzdálené od obývací části, ale od gauče je dobře oddělují i rozdílné úrovně podlah. Obnaženou cihlovou zeď obývacího pokoje nasvěcují podlahová svítidla.

Loft v bývalé továrně zklidnila vnitřní zahrada

V poslechové a odpočinkové zóně brání odrazům zvuku obklad s perforovanými deskami

Rodina hudebních nadšenců si doma vytvořila výbornou akustiku. Stačily perforované desky

Několik super vychytávek pro vás

15 triků, které vám usnadní život

Reklama
Článek je zařazen v: bydlení, byt, industriální
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama