Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Inspirace: Nábytek ve tvaru spirály rozvlní interiér

Klasický tvar základního nábytku se po staletí neměnil. Sem tam ale umělci a dnes už i nápadití designéři dokážou vytvořit třeba židli a stůl v téměř jakémkoli tvaru. Fascinující je kupříkladu spirála, jež láká svým oblým tvarem a dynamikou roztančené křivky.
Vydáno: 09.06.2015
Neobvyklý stůl, jehož podsada je spletena z ohýbaných spirál.
Neobvyklý stůl, jehož podsada je spletena z ohýbaných spirál. Autor: Cumbu.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Spirála je neskutečně živý tvar, který má daleko k usedlosti. Proto je oblíbený zvláště v moderních prostorách, které mají upoutat něčím neobvyklým. A jak uvidíte v naší galerii, i spirála se dá pojednat všemožnými způsoby, které zaujmou už na první pohled.

Může vám vyrůstat ze země a stát se neobvyklou lampou. Naopak do podlahy se mohou zavrtávat čtyři nohy moderního pojetí jednoduchého jídelního stolu. A co třeba si spirálu pověsit na zeď a odkládat do ní knihy?

Lavička, která zaujme, přestože jde o jednoduchý tvar.
Lavička, která zaujme, přestože jde o jednoduchý tvar.
Upvisually.com

Vše je možné, když to materiál dovolí. Odpočinek na rozložité spirále může člověka i ukolébat, pokud má tvar moderní pohovky. Když je ale lehce stočena jako lavička nebo ostře zohýbána jako nápaditá židle, pak vás možná bude naopak po krátkém odpočinku ponoukat k dalšímu pohybu.

Možností je spousta a designéři určitě ještě se svými kreacemi nekončí. Jen se podívejte, co dosud vytvořili a vězte, že jde jen o letmý náhled do světa designu plného fantazie.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Vítězným výrobkem oceněným jako NÁBYTEK ROKU 2015 je „KOLEKCE LaVista“, kterou pro výrobní společnost JELÍNEK - výroba nábytku, s.r.o., navrhl designér Jaroslav Juřica.

Takhle vypadá nejlepší český nábytek roku 2015

Ujasněte si, jaký styl vám vyhovuje

Šest pravidel, jak vybrat zahradní nábytek

Dneska to máme jak v zahradě

Rostoucí dětské židle, stoly a nábytek. Podívejte se, co vše umí


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama