reklama

Inspirace: Nábytek ve tvaru spirály rozvlní interiér

klára beščecová
9. června 2015
Klasický tvar základního nábytku se po staletí neměnil. Sem tam ale umělci a dnes už i nápadití designéři dokážou vytvořit třeba židli a stůl v téměř jakémkoli tvaru. Fascinující je kupříkladu spirála, jež láká svým oblým tvarem a dynamikou roztančené křivky.
reklama

Spirála je neskutečně živý tvar, který má daleko kusedlosti. Proto je oblíbený zvláště vmoderních prostorách, které mají upoutat něčím neobvyklým. A jak uvidíte vnaší galerii, i spirála se dá pojednat všemožnými způsoby, které zaujmou už na první pohled.

Může vám vyrůstat ze země a stát se neobvyklou lampou. Naopak do podlahy se mohou zavrtávat čtyři nohy moderního pojetí jednoduchého jídelního stolu. A co třeba si spirálu pověsit na zeď a odkládat do ní knihy?

Vše je možné, když to materiál dovolí. Odpočinek na rozložité spirále může člověka i ukolébat, pokud má tvar moderní pohovky. Když je ale lehce stočena jako lavička nebo ostře zohýbána jako nápaditá židle, pak vás možná bude naopak po krátkém odpočinku ponoukat kdalšímu pohybu.

Možností je spousta a designéři určitě ještě se svými kreacemi nekončí. Jen se podívejte, co dosud vytvořili a vězte, že jde jen o letmý náhled do světa designu plného fantazie.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: stůldesigninteriéržidlenábytek
reklama