Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Takhle vypadá nejlepší český nábytek roku 2015

Podívejte se na ty nejlepší kousky nábytku z dílny českých výrobců. Jsou jedinečné svým designem i kvalitou provedení.
Vydáno: 07.04.2015
Vítězným výrobkem oceněným jako NÁBYTEK ROKU 2015 je „KOLEKCE LaVista“, kterou pro výrobní společnost JELÍNEK - výroba nábytku, s.r.o., navrhl designér Jaroslav Juřica.
Vítězným výrobkem oceněným jako NÁBYTEK ROKU 2015 je „KOLEKCE LaVista“, kterou pro výrobní společnost JELÍNEK - výroba nábytku, s.r.o., navrhl designér Jaroslav Juřica. Autor: Asociace českých nábytkářů
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ve druhé polovině března vybrala Asociace českých nábytkářů to nejlepší z českého nábytku pro rok 2015. V rámci souboru veletrhů FOR HABITAT, který se již tradičně konal na výstavišti v Letňanech, obsadila první místo soutěže Nábytek roku 2015 kolekce LaVista designéra Jaroslava Juřici. Nejlepší nábytek hodnotila pětičlenná odborná porota na základě několika důležitých parametrů: funkčnosti, bezpečnosti, estetiky a vhodnoti použité technologie a materiálu.

Na vítězném stupni se umístila již zmiňovaná kolekce LaVista společnosti JELÍNEK, kterou odborníci označili jako „koncept, který se nebojí“. Součástí této kolekce je například postel LaVista, inspirovaná konstrukcí tzv. windsorské židle. Charakteristickým prvkem této židle jsou soustružené tyče. Ty se sice po staletí vyrábějí v různých podobách na celém světě. Nyní jsou ale zakomponovány s použitím moderních technologií i ručního zpracování ve zcela novém kontextu. Tím posteli dodávají jednoduchost a čistotu současného designu. Tradiční prvek je posouván do zcela jiných měřítek. Design postele kombinuje půvab tradičního řemesla s jemnou dávkou lidové architektury.

Celá postel je vyrobena z masivního dubu. Povrchová úprava je provedena přírodními oleji a je dostupná v různých barevných kombinacích, ať už v retro stylu, nebo dle vlastního požadavku zákazníka. Součástí kolekce je také zásuvková komoda a lavice, kde jsou použity charakteristické prvky profrézování horního dílu „sedáku“ a tvarovaných noh.

Mimořádné ocenění pro český nábytek

Asociace českých nábytkářů při příležitosti vyhlášení nejlepších novinek z oblasti nábytku, které jsou nyní dostupné na domácím trhu, vybrala ještě několik dalších sedacích souprav, židlí a křesel, které pokládá za mimořádně zdařilé. Prohlédněte si je v naší fotogalerii:

Klára Beščecová

Zdroj: Asociace českých nábytkářů


Mohlo by vás zajímat:

Procvičení rukou, tricepsového svalu – zvedáme tělo nahoru a držíme záda rovná

Zapojte nábytek a vyrobte si domácí posilovnu zadarmo

Bíle nabarvené dřevěné přepravky dají skvěle vyniknout svému obsahu. Jsou jen volně položené a vy si je můžete přeskládat podle momentální potřeby.

Vem bedničku, přepravku – máš nábytek za babku!

Nábytek vzniká z kusů a dílů, které by skončily ve šrotu

COOL nábytek: Stolek z kola z boeingu, skříňka ze staré bomby

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama