Bydlení

7. dubna 2015 05:30

Klára Beščecová

Takhle vypadá nejlepší český nábytek roku 2015

Podívejte se na ty nejlepší kousky nábytku z dílny českých výrobců. Jsou jedinečné svým designem i kvalitou provedení.

Ve druhé polovině března vybrala Asociace českých nábytkářů to nejlepší z českého nábytku pro rok 2015. V rámci souboru veletrhů FOR HABITAT, který se již tradičně konal na výstavišti v Letňanech, obsadila první místo soutěže Nábytek roku 2015 kolekce LaVista designéra Jaroslava Juřici. Nejlepší nábytek hodnotila pětičlenná odborná porota na základě několika důležitých parametrů: funkčnosti, bezpečnosti, estetiky a vhodnoti použité technologie a materiálu.

Na vítězném stupni se umístila již zmiňovaná kolekce LaVista společnosti JELÍNEK, kterou odborníci označili jako „koncept, který se nebojí“. Součástí této kolekce je například postel LaVista, inspirovaná konstrukcí tzv. windsorské židle. Charakteristickým prvkem této židle jsou soustružené tyče. Ty se sice po staletí vyrábějí v různých podobách na celém světě. Nyní jsou ale zakomponovány s použitím moderních technologií i ručního zpracování ve zcela novém kontextu. Tím posteli dodávají jednoduchost a čistotu současného designu. Tradiční prvek je posouván do zcela jiných měřítek. Design postele kombinuje půvab tradičního řemesla s jemnou dávkou lidové architektury.

Celá postel je vyrobena z masivního dubu. Povrchová úprava je provedena přírodními oleji a je dostupná v různých barevných kombinacích, ať už v retro stylu, nebo dle vlastního požadavku zákazníka. Součástí kolekce je také zásuvková komoda a lavice, kde jsou použity charakteristické prvky profrézování horního dílu „sedáku“ a tvarovaných noh.

Mimořádné ocenění pro český nábytek

Asociace českých nábytkářů při příležitosti vyhlášení nejlepších novinek z oblasti nábytku, které jsou nyní dostupné na domácím trhu, vybrala ještě několik dalších sedacích souprav, židlí a křesel, které pokládá za mimořádně zdařilé. Prohlédněte si je v naší fotogalerii:

Klára Beščecová

Zdroj: Asociace českých nábytkářů

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také