návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

7 nejhorších zlozvyků, které nás doma okrádají o peníze

Vydáno: 10.01.2019
Zlozvyky domácnost 4
Autor: istock.com Zlozvyky domácnost 4
Neustále vymýšlíme, jak ušetřit. Přitom by ale stačilo málo a peníze by nám mizely o něco pomaleji. Podívejte se na nejhorší zlozvyky, které nás stojí peníze.

reklama

Vybrali jsme sedm zlozvyků, které v domácnostech děláme. Mnohdy vypadají jako úplné hlouposti, ale ve výsledku vás oberou o pořádnou sumu. Vždycky nabídneme i nápad, jak se zlozvyku zbavit.

Pít balenou vodu

Kohoutková je v Česku prakticky všude pitná. Pokud nepotřebujete minerálku, nemá smysl kupovat balenou vodu. Pokud navíc pijete slazené vody, měli byste přestat tak jako tak. Pomůžete svému zdraví a ještě ušetříte.

Používat moc prostředků

Vždy používejte jen takovou dávku, jakou určí výrobce. Ne nadarmo se na baleních všech prostředků objevuje doporučené dávkování. Firma, která přípravek vyrobila, ví, kolik ho budete potřebovat, aby fungoval. A třeba v případě takové zubní pasty vám stačí ještě méně, než vám ukazují v reklamách (koneckonců zubaři vám často řeknou, že pastu nepotřebujete vůbec, že důležitá je technika čištění zubů).

Používejte jen takovou dávku prostředku, jakou potřebujete
Autor: istock.com Používejte jen takovou dávku prostředku, jakou potřebujete

Neznat svou lednici

Uděláme týdenní nákup a po čase zjistíme, že jogurt už je po záruční lhůtě nebo že zelenina zplesnivěla. Kontrolujte, co v lednici máte, a vždy pracujte nejprve s těmi produkty, které se mohou snadno zkazit.

Nedělat nákupní seznam

A ještě bychom dodali: chodit na nákup hladoví. Cesta do supermarketu by měla být co nejefektivnější, protože právě kvůli vyhazování jídla ztrácíme nejvíce peněz. Vždy si udělejte seznam toho, co potřebujete, a nikdy nenakupujte impulzivně. Pokud máte hlad a jdete do supermarketu, spíše skoupíte zbytečnosti nebo věcí nakoupíte až moc.  

Nakupujte s rozmyslem a najedení
Autor: istock.com Nakupujte s rozmyslem a najedení

Nechávat spotřebiče zapojené

Vytáhnout mobil z nabíječky nestačí, měli byste ze zásuvky vypojit i nabíječku. Elektrospotřebiče, které necháme zapojené do sítě, nám mohou zvýšit spotřebu o 2 až 10 procent ročně, i když jsou vypnuté.

Platit za zbytečnosti

Někdy si předplatíme nějakou službu a pak ji nevyužíváme. Opravdu chodíte do fitka, za které vám strhávají měsíční poplatek? Opravdu potřebujete více streamovacích služeb na seriály a hudbu? Udělejte si pořádek v platbách, které se vám na měsíční bázi strhávají z účtu. Jsou to stovky měsíčně, ale za rok to jsou tisíce.

Kontrolujte účty a staré porovnávejte s novými
Autor: istock.com Kontrolujte účty a staré porovnávejte s novými

Nepočítat

Dostáváme se snad k nejdůležitějšímu bodu. Vždycky kontrolujte účty a dívejte se, za co jste zaplatili. Porovnávejte staré a nové účty za energie, abyste věděli, zda se vaše výdaje zvyšují, nebo naopak snižují. Jednou za čas si sedněte a věnujte půlhodinku složenkám.

reklama

Článek je zařazen v: šetření , energie , úklid , úspora , tipy

reklama

Přečtěte si také