návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak se staví sen: Proměna pro babičku, která se stará o svá šestiletá vnoučátka

, Vydáno: 08.03.2019
Jana s dvojčátky a designéry
Autor: archiv Prima Jana s dvojčátky a designéry
Naši designéři tento týden vylepší bydlení paní Jany, která má v péči dvojčátka. Dívejte se 11. března od 21.30 na Primu a nechte se inspirovat pro své bydlení.

reklama

Janin život nebyl moc veselý. Manželství jí dlouho nevydrželo a o své dvě děti se musela starat sama. Ani ty jí však radost nedělaly. Starší syn začal brát drogy a později se k němu přidala i mladší dcera. Jana pracovala na tři směny, aby splatila dluhy dětí. Práci opustila až poté, co zjistila, že je její drogově závislá dcera těhotná.

Z babičky maminkou

Paní Jana se stará o svá šestiletá vnoučátka – dvojčata Amálku a Rozárku. Její dcera nebyla schopná se o děti starat, a tak si je vzala Jana do pěstounské péče.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jak se staví sen 2019 (5) - upoutávka

Vnoučata jsou její smysl života. Žije jen pro ně a všechen svůj čas podřizuje právě jim. Na péči o holčičky je úplně sama. Rodina žije v bytě, který by si zasloužil rekonstrukci, ale na tu nejsou peníze. Kamarádka, která osud paní Jany zná, chtěla rodině pomoct alespoň s bydlením, a proto je přihlásila do pořadu Jak se staví sen.

Byt potřeboval pořádnou rekonstrukci.
Autor: archiv Prima Byt potřeboval pořádnou rekonstrukci.

Hodnocení designérů

A jak se na proměnu dívají designéři Kamila Douděrová a František Kobližka?

Byla to proměna pro dvě malé holčičky a jejich babičku – a zároveň maminku. Každá generace měla své potřeby a přání, které jsme si dali za cíl naplnit, a zároveň bylo třeba vytvořit něco pro všechny. Výsledný dojem a reakce při předání mě utvrdily v tom, že se nám to podařilo. Ohledně pokojů bylo hned první myšlenkou vyměnit babiččinu ložnici s dětským pokojem. Holčičky by zůstaly spolu a měly by více prostoru.

Ing. arch. Kamila Douděrová a Ing. František Kobližka
Autor: FTV Prima Ing. arch. Kamila Douděrová a Ing. František Kobližka

Babička nepřijde o své soukromí, a zároveň dopřeje vnučkám větší pokoj. Bylo také nutné vyřešit koupelnu s WC a uklidit pračku z prostoru chodby, aby nepřekážela. V bytě se určitě dalo žít, ale nijak komfortně. Zejména bytové jádro bylo staré, dlaždice již místy odpadávaly, toaleta protékala. Trubky od pračky vedly povrchově podél stěny do instalační šachty. Všude, kam se člověk podíval, se projevoval celkově velmi zanedbaný stav, který byl do budoucna neudržitelný. Během proměny jsme také narazili na problémy s elektroinstalací, které nás poměrně zdržely.

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí  11. března ve 21.30 na Primě.

reklama

Článek je zařazen v: Jak se staví sen , Jak se staví sen , JSSS , Jak se staví sen-extra , 5.epizoda

reklama

Přečtěte si také