10 nejkrásnějších dětských pokojů

Nestačí jen postel, skříň, psací stůl a komoda, kam se dají schovat hračky. Dětský pokoj se může proměnit v designovou chloubu domácnosti. Podívejte se na tipy, jak z ložnic vašich ratolestí udělat opravdová království pro princezny a prince.

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější dětské pokoje, ze kterých si můžete odnést hromadu inspirace. Najdete tu ložnice pro batolala i teenagery. Podívejte se do maximalistických i jednoduchých ložnic.

Výrazné barvy

Vypadají skvěle, ale pozor na ně. Pokud je použijete na stěnách nebo velkých kusech nábytku, pokoj bude vypadat chaoticky a bude se v něm špatně spát.

Nábytek vlastní výroby

Vybavení z bedýnek můžete použít i v dětském pokoji, podobně tak paletový nábytek. Při nákupu těchto výrobků se ale přeptejte, zda neobsahují chemikálie, které do bytu nepatří.

Malí volnomyšlenkáři

Etnické vzory se hodí i do dětských pokojů. Když je šikovně nakombinujete s bílou barvou, docílíte neutrálního pokoje, který půjde snadno obměnit, když se indiánské textilie nebo africké dekorace okoukají.

Kontrasty

Populární jsou sice pastelové barvy, ale ty syté nebo kontrastní taky nevypadají špatně. Pokud jste odvážnější rodič, pakdivočejší výmalby nebo vzorované textilie použijte.

Umírněné barvy

Pokud se ale nechcete pouštět do experimentů, volte klasické pastelové odstíny. K běžné růžové a modré přidejte jednu výraznější barvu (třeba žlutou nebo zelenou) a pokoj nebude vypadat fádně ani nudně.

Velká elegance

Zvlášť do moderních interiérů se budou hodit tmavší odstíny v kombinaci s bílou barvou nebo masivem. Není to ale cesta pro každého. Je také potřeba počítat s tím, že tmavší barvy uberou světlo.

Retro pokoj

Starý nábytek můžete zrenovovat a využít i pro dětský pokoj. Pokud ho doplníte i DIY dekoracemi, máte vyhráno. Styl přivolávající staré dobré časy je na světě.

Pro teenagery

Zařídit pokoj pro dospívající je složitá věc. Vždy respektujte přání svých puberťáků, ale to neznamená, že nemůžete do navrhování pokoje nijak vstoupit. Pomozte ratolestem vybudovat pokoj, který se jim bude líbit a bude praktický.

Netradiční postel

Postel může být dominantou dětského pokoje. Hledejte ty zajímavé, opravujte ty staré. Ložnice pak bude mnohem zajímavější.

Minimalismus i v rozpočtu

Dětský pokoj se dá zařídit jednoduše a vybavení nemusí stát velké peníze. Vždy investujte do pořádné postele a kvalitní matrace, ale skříň může nahradit stojan na oblečení.Úložný díl zase bude suplovat police a skříňky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také