Bydlení

18. února 2019 08:00

redakce Prima Zoom

Jak se staví sen: Zařizujeme venkovskou kuchyň v retro designu

Naši designéři tenhle týden promění přízemí jedné české farmy. Dívejte se 18. února od 21.30 na Primu a najděte inspiraci i pro svoje bydlení.

Lucie je velkou milovnicí koní. Spolu s manželem postavila před 15 lety dům a vybudovala farmu. S manželem se ale záhy rozvedla a na všechno byla najednou sama. Farmu nechtěla opustit, a tak musela manžela vyplatit. Na dokončení domu a vysněné kuchyně nedošlo. Do jejího života sice vstoupil nový muž, přítel Luboš, a navíc se jim narodila dcera Anna, ale kuchyň mají stále provizorní. Jak říkají, buď nebyly peníze, nebo nebyl čas. A když už měli obojí, přišla nemoc – rakovina děložního čípku a veškeré peníze šly na léčbu.

Lucie je bojovnice, pořádá dětské tábory a je velice aktivní. Na své farmě chová devět koní, které zachránila před týráním. Nezbývá tak čas myslet na zařizování domácnosti. Kuchyně zůstávala nedodělaná a tmavá. Místo dvířek byly všude záclonky. Do otevřených polic se prášilo a špatně se udržoval pořádek a čistota. Lucie, které se líbí venkovský rustikální styl, si tak přála vprvní řadě novou kuchyň propojenou sobývacím pokojem.

Proměny se chopila designérská dvojice Kamila Douděrová a František Kobližka. „Letošní první a vydařená proměna je svým stylem jiná, než bývají ostatní proměny. Hned jsme totiž viděli, respektive cítili, velký potenciál, sílu genia loci. Dům je umístěn v panenské přírodě, s výhledem do kraje, dýchlo to na nás už při příchodu k domu, že budeme naslouchat místu a ctít ducha. Dům není starý, žádné problémy zapříčiněné zubem času jsme neočekávali, ale bylo zřejmé, že na interiér nezbyly prostředky a veškeré finance rodina investuje do rodinné farmy. Vybavení obývacího pokoje a kuchyně působilo ponuře a provizorně, nedodělaně,“ popisují designéři.

Dívejte se už vpondělí 18. února od 21.30 na Primu, kde celou proměnu včetně překvapení na závěr uvidíte!


Přečtěte si také