Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jak se staví sen: Zařizujeme venkovskou kuchyň v retro designu

Naši designéři tenhle týden promění přízemí jedné české farmy. Dívejte se 18. února od 21.30 na Primu a najděte inspiraci i pro svoje bydlení.
Vydáno: 18.02.2019
V kuchyni najdete i dvě lednice
Autor: archiv Prima V kuchyni najdete i dvě lednice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Lucie je velkou milovnicí koní. Spolu s manželem postavila před 15 lety dům a vybudovala farmu. S manželem se ale záhy rozvedla a na všechno byla najednou sama. Farmu nechtěla opustit, a tak musela manžela vyplatit. Na dokončení domu a vysněné kuchyně nedošlo. Do jejího života sice vstoupil nový muž, přítel Luboš, a navíc se jim narodila dcera Anna, ale kuchyň mají stále provizorní. Jak říkají, buď nebyly peníze, nebo nebyl čas. A když už měli obojí, přišla nemoc – rakovina děložního čípku a veškeré peníze šly na léčbu.

Jak se staví sen - extra (2) - upoutávka
Jak se staví sen 2019 (2) - upoutávka

Lucie je bojovnice, pořádá dětské tábory a je velice aktivní. Na své farmě chová devět koní, které zachránila před týráním. Nezbývá tak čas myslet na zařizování domácnosti. Kuchyně zůstávala nedodělaná a tmavá. Místo dvířek byly všude záclonky. Do otevřených polic se prášilo a špatně se udržoval pořádek a čistota. Lucie, které se líbí venkovský rustikální styl, si tak přála v první řadě novou kuchyň propojenou s obývacím pokojem. 

Prostor potřeboval změnu
Autor: archiv Prima Prostor potřeboval změnu

Proměny se chopila designérská dvojice Kamila Douděrová a František Kobližka. „Letošní první a vydařená proměna je svým stylem jiná, než bývají ostatní proměny. Hned jsme totiž viděli, respektive cítili, velký potenciál, sílu genia loci. Dům je umístěn v panenské přírodě, s výhledem do kraje, dýchlo to na nás už při příchodu k domu, že budeme naslouchat místu a ctít ducha. Dům není starý, žádné problémy zapříčiněné zubem času jsme neočekávali, ale bylo zřejmé, že na interiér nezbyly prostředky a veškeré finance rodina investuje do rodinné farmy. Vybavení obývacího pokoje a kuchyně působilo ponuře a provizorně, nedodělaně,“ popisují designéři.

Designéři Kamila Douděrová a František Kobližka
Autor: archiv Prima Designéři Kamila Douděrová a František Kobližka

Dívejte se už v pondělí 18. února od 21.30 na Primu, kde celou proměnu včetně překvapení na závěr uvidíte!

Článek je zařazen v: Jak se staví sen , Jak se staví sen 2019
Reklama