Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Jak vyčistit a ošetřit fasádu zatepleného domu?

Vydáno: 29.03.2016
Spory plísní jsou nezdravé

Majitelé domů, zbystřete pozornost! Jaro je v plném proudu, léto za dveřmi, a vy možná uvažujete co správného udělat pro své nemovitosti. Víte, jakou jim věnovat pravidelnou pozornost?

V následujícím článku si povíme, co a jak často dělat, abychom jsme se vyhnuli stárnutí vzhledu domů, zhoršené funkci zastřešení a také to, jak ošetřit zejména zateplenou omítku budov.

Jeden z důvodů, proč se nám i poměrně nové domy můžou zanedlouho začít rozpadat před očima, jsou trhliny a mikrotrhliny ve fasádě. Jak vznikají a proč tak brzy?

Většina výrobců fasádních systémů dnes už zákazníka při dodávce nebo montáži informuje o potřebné hygieně do dalších let. Může jít o například o protiplísňové nástřiky anebo o čištění fasády vysokotlakým přístrojem za pomoci teplé vody. Špína se totiž pod silným proudem horké vody uvolní a vše se dezinfikuje.

Více o čištění fasád paneláků a zateplovaných domů se dozvíte v chystané reportáži Prima Receptáře 8. května.

U nesprávně ošetřených fasád hrozí vlivem vnějších faktorů okolního prostředí a klimatu narušení zateplení a postupná tvorba trhlin a mikrotrhlin
U nesprávně ošetřených fasád hrozí vlivem vnějších faktorů okolního prostředí a klimatu narušení zateplení a postupná tvorba trhlin a mikrotrhlin
www.umyjemto.cz

Pokud bychom měli dům v poušti, slunce by nám do pár let omítku zlikvidovalo. Analogicky pak v Čechách platí, že: dům u lesa bude trpět vlhkostí a náchylnosti k plísni a mechu, v mrazech rozpínáním sražené vlhkosti a ve městě prachem, zplodinami aut a komínů.

Většinou se potýkáme s kombinací těchto nepříznivých vlivů. Na zanesené, vizuálně nepřitažlivé objekty je nejúčinnější použití tlakového čištění teplou vodou. Umytí střechy nebo fasády jednou za pár let se ukáže jako výborná investice. Dům nebude chátrat.

U nesprávně ošetřených fasád hrozí vlivem vnějších faktorů okolního prostředí a klimatu narušení zateplení a postupná tvorba trhlin a mikrotrhlin. Tím přicházíme o jeho ochranné funkce, a časem, řekněme po 12 až 15 letech, už můžeme vidět první známky toho, že něco není v pořádku.

Tento problém je zejména svízelný u bytových či panelových domů, kde je zateplení fasád jedním z nejdůležitějších faktorů jejich funkčnosti. Je důležité si přitom uvědomit, že na zateplení mají všechny bytové domy půjčku. Tím pádem není ideální, aby přestalo zateplení účinně fungovat, ještě než je zaplacené.

Údržbu jako čištění střechy a mytí znečištěné fasády nejlépe svěřte profesionální firmě, která práci udělá rychle a ekologicky, ale hlavně opatrně. Disponuje zvedací technikou, takže i starší zanedbaný objekt dokonale vyčistí, odstraní koberce mechu, listí, zelené kolonie řas a plíseň. Zahradní domky, letité palubky, zámkové dlažby, paneláky, jakákoliv zanesená plocha se vmžiku promění a pod nánosy prokoukne původní barva.

Pokud váháte, nic nezkazíte když si objednáte zkoušku zdarma. Ta platí jak pro kompletní mytí bytových a panelových domů, tak pro industriální a jiné objekty.

Čistému obydlí zdar.
www.umyjemto.cz


Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama