Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jak získat co nejlepší výhled?

Dům na větrném útesu má každé z oken natočené jiným směrem. Majitelé díky netradičnímu řešení mají více slunečního světla i skvělý výhled.
Vydáno: 12.06.2015
Každé z podlaží sestává z pěti kvádrů
Každé z podlaží sestává z pěti kvádrů Autor: Cadaval & Solà-Morales
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Parcela na zajímavém místě krásný výhled sama o sobě nezaručí. Musí se o něj zasadit i architekt. Sunflower House španělského studia Cadaval & Solà-Morales je z tohoto důvodu rozdělený do 10 bloků. Každý z nich je natočený jinam a Středozemní moře je z domu vidět v až neobyčejném rozsahu.

Nápad natočit segmenty každý jinam ovšem původně předurčil extrémní vítr, jemuž je parcela na kraji rybářské vesnice na severovýchodním výběžku španělského pobřeží Costa Brava vystavena.Chtěli výhledy, ale vůbec si neuvědomili, že dům bude vystavený jedněm z nejsilnějších větrů, které na poloostrově vanou nemluvě o nedostatku přímého slunečního svitu,“ vysvětluje jeden z architektů, který se na projektu podílel. Cílem neobvyklého řešení proto bylo chytat sluneční svit v různých denních časech.

Na velké rovné ploše zbylo dost místa na prostornou obývací zónu na čelní straně domu
Na velké rovné ploše zbylo dost místa na prostornou obývací zónu na čelní straně domu
archiv Cadaval & Solà-Morales

Z jedné vody načisto tak páru v jeho dvoupodlažní rezidenci zajistili slunce i desítku zarámovaných výhledů na Středozemní moře. Právě na schopnost tohoto domu zachycovat sluneční záření a jeho teplo odkazuje i jeho název Slunečnicový.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Tento příklad moderně pojatého slaměného domu ukazuje, že všechny nemusejí být vyvedeny jen ve venkovsky rustikálním stylu

Slaměný dům: Provizorní obydlí na věky

Bazén s terasou vystupují nad útes. Koupelny a komora jsou naopak orientované ke svahu

Dům je pod garáží a auto parkuje na střeše

V sousedním novém rodinném domě se nacházejí pokoje všech členů rodiny

Na titěrném pozemku postavili druhý dům


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama