Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Japonci neznají topení. Takhle přežívají zimu. Jak to funguje?

Japonci nemívají doma ústřední topení. Znají lepší způsob, jak přečkat zimu, používají tzv. kotatsu.
Vydáno: 14.12.2016
Je to hybrid mezi stolem, dekou a topením
Autor: bellemaison Je to hybrid mezi stolem, dekou a topením

Jakmile začne v Japonsku přituhovat, tamní obyvatelé téměř každé domácnosti uvedou do pohotovosti svá kotatsu – jakýsi hybrid mezi stolem, dekou a topením. Je to z toho důvodu, že japonské domy nebývají vybavené ústředním topením. Třebaže japonské zimy nejsou obvykle nijak tuhé, i tak tato pomůcka přijde vhod a pomáhá předcházet nachlazení.

Kotatsu je tradiční japonský kus nábytku. Tvoří je nízký dřevěný rám s japonskou matrací nebo těžkou dekou a stolem. Pod tím vším je zdroj tepla, který je mnohdy zabudovaný přímo do stolu. Kotatsu je inspirované starým japonským krbem, na němž se vařilo a jemuž bylo doma vyhrazeno vždy totéž místo. Moderní kotatsu nicméně lze přemísťovat.

Vypadá to na ten nejlepší drtič mrazu všech dob. Mít tak doma jedno kotatsu, večery s přáteli a rodinou by byly hned o poznání příjemnější!

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Zahrada vždy kombinuje živou a neživou přírodu, typickým prvkem jsou lucerny

V japonské zahradě má každá rostlina i kámen své místo

Krása japonského javoru se doplňuje s červeným mostkem

Japonská zahrada dýchá harmonií. Víte proč?

Článek je zařazen v: bydlení , topení , Japonsko

reklama