Bydlení

31. března 2016 06:00

Markéta Zídková

Je tohle nejopulentnější byt v Británii? Gotické hnízdečko jde na trh za 192 milionů Kč

Okázalý byt v Londýně připomíná sídlo panovníka.

Sály spíše než pokoje a mocná výzdoba charakterizují jeden z opulentních londýnských bytů, který je na prodej. Kdo si ale může koupit byt s interiérem připomínajícím reprezentační prostory panovníka? Možná některý z přistěhovalců, kvůli nimž britská metropole dostala přezdívku „Londongrad“

Byt s pěticí ložnic, několika krby a více než bohatou výzdobou na každém centimetru stěn makléři inzerují za 192 milionů korun. V odlehlé čtvrti Hampstead v severní části Londýna, kde se dům s tímto bytem nachází, se byty běžně prodávají za miliony liber.

Interiér je nanejvýš okázalý. Týká se to velkých místností, vysokých stropů i výzdoby drapériemi, štuky anebo kazetovým obložením. V bytě je krb se zdobenou římsou, klavír a nechybí obrazárna s malovanými výjevy v nadživotní velikosti. Britský deník Daily Mail vzhledem k popsanému luxusu spekuluje, že může jít o nejvíce opulentní byt v Anglii.

Kam oko pohlédne, tam spatří okázalosti jako skládané okenní výplně, zdobené lustry, obrovské obloukové dveře a další výstřední zařízení. Místnosti jsou tak velké, že klavír stojící v jedné z nich ani náznakem nepřekáží. Jen obytná zóna se rozkládá na ploše 340 m².

Budoucí majitel, který by potřeboval investovat i další peníze, se může chopit architektonických návrhů, které nechal vypracovat stávající vlastník. Projekt počítá s drobnými výkopovými pracemi na zahradě a následným zbudováním podzemního audiovizuálního a zábavního prostoru jakož i bazénu, který tu totiž dosud žádný není. „Pokaždé zdůrazňuji, že byty v mé nabídce jsou vždy něčím výjimečné. Vedle tohoto bytu ale ty ostatní nemovitosti působí spíše rozpačitě,“ shrnuje realitní makléř Henry Prior.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také