Bydlení

17. února 2017 06:02

Markéta Zídková

Johnny Depp skupuje domy. Má ďábelský plán

Johnny Depp vlastní po světě mnoho bytů a domů včetně ostrova, který si koupil po natáčení Pirátů z Karibiku. A pořád nemá dost.

Johnny Depp si právě koupil druhý dům v Hollywood Hills. Tento dříve vlastnil britský hudebník Morrissey. Existují zvěsti, že se Depp pokouší koupit všech posledních 6 domů ve slepé uličce a propojit je tunelem, aby měl maximální soukromí. To, že v Karibiku vlastní svůj ostrov, kde ho nikdo neruší, mu evidentně nestačí, soukromí zřejmě potřebuje i v přelidněném L. A. Kvůli své megalomanii už ale začíná mít potíže: miliony dolarů dluží svému bývalému manažerovi. Depp utrácí až 50 milionů korun měsíčně za personál, který se o něj stará, večírky, velmi drahá vína a provoz soukromého letadla. Bývalé manželce Vanesse Paradis koupil luxusní dům a Amber Heard odešla z rozvodu se 180 miliony.

Johnny Depp má víc domů než prstů na jedné ruce. Foto: Profimedia

Možná proto se rozhodl pustit alespoň něco ze svých držav a prodává hned pětici bytů v 80 m vysokém věžáku v Los Angeles. Byty byly vzájemně propojené a ještě k tomu byl bazén na střeše. Dohromady jsou na prodej za čtvrt miliardy korun. Asi je to nějaká Deppova zvláštní záliba, že nemůže mít vždy jen jednu nemovitost, ale rovnou několik najednou.

Věž Eastern Columbia Building je stavba ze 30. let ve stylu art deco, jíž kromě zlatomodré fasády ozvláštňují i velké štítové hodiny. Na většinu z pětice loftů Depp pohlížel jako na součást většího celku. „Herec je používal, jako by šlo o pokoje domu,“ popsal agent Kevin Dees z realitní kanceláře Partners Trust. Tři z loftů jsou vzájemně propojené, dva další Depp ponechal samostatné. Jeden z nich sám občas obýval a druhý sloužil jako byt pro hosty. Byty jsou na prodej i jednotlivě.

Z videa je patrná směsice stylů založená na četných dekoracích a barevných kombinacích. Zaujme supermoderní profesionální vybavení kuchyně, tmavé dřevěné podlahy i obrovské kožené pohovky. Stěny jednotlivých loftů jsou vyvedené v různých barevných odstínech a doslova ověšené uměleckými nebo jen ozdobnými předměty. V jedné z místností je i nástěnná malba, zatímco v jiné jsou vystavené hercovy rodinné fotky.

Zpráva o prodeji pětice loftů v Los Angeles přišla dva měsíce poté, kdy Depp nabídl k prodeji i svá dvě sídla ve Francii a v Benátkách. U zmíněné francouzské usedlosti zvolil speciální taktiku. Nabídku tuctu nemovitostí na pozemku o ploše 15 ha za celkovou cenu 23 milionů euro (asi 620 milionů Kč) po několika měsících stáhl, aby ji na trh opět vrátil, tehdy už ovšem s dvojnásobnou cenou.

Projděte si byty na videu:

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také