Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Kaskádové zahrady – ozdoba interiéru, kterou si můžete sestavit sami

Také jste vždy obdivovali zelené vertikální zahrady?
Vydáno: 10.11.2015
Vertikální zahrady jsou horkým  trendem
Vertikální zahrady jsou horkým trendem Autor: Archiv společnosti Němec s.r.o.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bývaly až do této chvíle doménou převážně velkých kancelářských budov a developerských projektů. Nyní nastává zcela nová epocha v dějinách vertikálních zahrad!

Vertikální zahrady jsou horkým trendem v architektuře a designu, zažívají ohromný boom jak u nás, tak ve světě. A nyní si je můžete pořídit i vy do svého bytu či domku a sestavit si je úplně sami. Jedna z českých firem totiž nedávno začala nabízet zcela novou generaci vertikálních zahrad, které pojmenovala kaskádové zahrady.

Vertikální zahrady jsou horkým  trendem
Vertikální zahrady jsou horkým trendem
Archiv společnosti Němec s.r.o.

A jak si takovou kaskádovou zahradu vytvořit? Budete potřebovat samozavlažovací truhlíky, do kterých se následně dají zavěsit jednotlivé květináče s rostlinkami. Na plochu 1 m² se vysazuje 30 až 35 rostlin. Z těchto rostlin a květin je pak možné poskládat barevné obrazce dle vlastní fantazie. Pro ještě výraznější efekt můžete takto originálně uspořádané květiny nasvítit vhodnými svítidly.

Vertikální zahrady jsou horkým  trendem
Vertikální zahrady jsou horkým trendem
Archiv společnosti Němec s.r.o.

Vše potřebné pro kaskádovou zahradu můžete zakoupit po internetu. Truhlíky, svítidla, zavlažovací systém i nejrůznější rostlinky vhodné k tomuto způsobu pěstování. Kaskádovou zahradu si můžete nechat sestavit na klíč. Výhodou je, že ji velice snadno zvládnete sestavit i sami a podle vlastních představ. Díky tomu ji můžete uzpůsobit prakticky každého interiéru.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Zelené stěny i vířivka

Jak oživit nudný byt? Zkuste vertikální zahradu

Muzeum umění Musée du quai Branly v Paříži

Slavné vertikální zahrady Patricka Blanka

Vertikální farma, plán

Mrakodrapy plné stromů: Evropa staví první vertikální farmu!


Článek je zařazen v:
Reklama