Bydlení

10. listopadu 2015 05:35

Klára Beščecová

Kaskádové zahrady – ozdoba interiéru, kterou si můžete sestavit sami

Také jste vždy obdivovali zelené vertikální zahrady?

Bývaly až do této chvíle doménou převážně velkých kancelářských budov a developerských projektů. Nyní nastává zcela nová epocha v dějinách vertikálních zahrad!

Vertikální zahrady jsou horkým trendem v architektuře a designu, zažívají ohromný boom jak u nás, tak ve světě. A nyní si je můžete pořídit i vy do svého bytu či domku a sestavit si je úplně sami. Jedna z českých firem totiž nedávno začala nabízet zcela novou generaci vertikálních zahrad, které pojmenovala kaskádové zahrady.

A jak si takovou kaskádovou zahradu vytvořit? Budete potřebovat samozavlažovací truhlíky, do kterých se následně dají zavěsit jednotlivé květináče s rostlinkami. Na plochu 1 m² se vysazuje 30 až 35 rostlin. Z těchto rostlin a květin je pak možné poskládat barevné obrazce dle vlastní fantazie. Pro ještě výraznější efekt můžete takto originálně uspořádané květiny nasvítit vhodnými svítidly.

Vše potřebné pro kaskádovou zahradu můžete zakoupit po internetu. Truhlíky, svítidla, zavlažovací systém i nejrůznější rostlinky vhodné k tomuto způsobu pěstování. Kaskádovou zahradu si můžete nechat sestavit na klíč. Výhodou je, že ji velice snadno zvládnete sestavit i sami a podle vlastních představ. Díky tomu ji můžete uzpůsobit prakticky každého interiéru.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také