reklama

Kde bydlet v New Yorku? Pronajměte si dům na stromě

zidkovm
20. listopadu 2014
Tento dům vyrostl načerno v Brooklynu. Strhávat se ale nebude.
reklama

Gennaro Brooks-Church (43) dokončuje stavbu svého domku v koruně stromu, který má na dvoře domu v Brooklynu v New Yorku. Ubytovat se v něm budete moci i vy. Designér jej chce pronajímat prostřednictvím webu Airbnb.

Tento amatérský stavitel se ovšem zhlédl v recyklaci, a tak použitý materiál už dříve plnil rozličné funkce. Prkna pocházejí ze staré vodárenské věže. Desky ze silného skla, které tvoří podlahu, našel v kontejneru, a žebřík kdysi tvořil zábradlí na domě jednoho z Brooks-Churchových klientů. Vylézt po něm není právě snadné, ale o to amatérskému staviteli šlo. „Chtěl jsem dát dětem trochu zabrat,“ směje se. Podle něj lidem chybí vztah k přírodě a právě v domku v korunách stromů si jej mohou vytvořit. Dřevostavba, která na dvoře vyrostla během jediného léta, ovšem má zarůst zelení. Jak se její majitel nechal slyšet, je rád, kdykoli může být neviditelný.

To má i své taktické důvody. Mluvčí místní samosprávy už varovala, že podobné improvizace netrpí. Domek v korunách stromů nicméně má naději na výjimku – samospráva jej zřejmě povede jako součást dětského hřiště.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: stromNew YorkdůmAirbnbBrooklyndvůrkoruna stromu
reklama