Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Kde bydlet v New Yorku? Pronajměte si dům na stromě

Tento dům vyrostl načerno v Brooklynu. Strhávat se ale nebude.
Vydáno: 20.11.2014
Dům má střechu osázenou zelení
Dům má střechu osázenou zelení Autor: archiv Gennara Brooks-Churche/Profimedia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gennaro Brooks-Church (43) dokončuje stavbu svého domku v koruně stromu, který má na dvoře domu v Brooklynu v New Yorku. Ubytovat se v něm budete moci i vy. Designér jej chce pronajímat prostřednictvím webu Airbnb.

Tento amatérský stavitel se ovšem zhlédl v recyklaci, a tak použitý materiál už dříve plnil rozličné funkce. Prkna pocházejí ze staré vodárenské věže. Desky ze silného skla, které tvoří podlahu, našel v kontejneru, a žebřík kdysi tvořil zábradlí na domě jednoho z Brooks-Churchových klientů. Vylézt po něm není právě snadné, ale o to amatérskému staviteli šlo. „Chtěl jsem dát dětem trochu zabrat,“ směje se. Podle něj lidem chybí vztah k přírodě a právě v domku v korunách stromů si jej mohou vytvořit. Dřevostavba, která na dvoře vyrostla během jediného léta, ovšem má zarůst zelení. Jak se její majitel nechal slyšet, je rád, kdykoli může být neviditelný.

To má i své taktické důvody. Mluvčí místní samosprávy už varovala, že podobné improvizace netrpí. Domek v korunách stromů nicméně má naději na výjimku – samospráva jej zřejmě povede jako součást dětského hřiště.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

„Chtěl jsem postavit něco parádního,“ vysvětluje majitel, co jej přivedlo k tomuto nezvyklému projektu

Squatter zahnízdil na stromě

Tato přestavba staré garáže na obyvatelnou chatu nazvanou Garage je cenami ověnčený debut archi studia Graypants ze Seattlu

Minidomečky: Bydlení snů se vejde do 50 m². Ušetříte za energie i za hypotéku

Tvarem převratné obydlí díky nízkému těžišti zůstává stabilní

Co takhle bydlení ve vodě? Dům Exbury egg vám to umožní

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama