Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Squatter zahnízdil na stromě

Když není v žádané lokalitě místo na zemi, tak je... na stromě.
Vydáno: 06.07.2014
„Chtěl jsem postavit něco parádního,“ vysvětluje majitel, co jej přivedlo k tomuto nezvyklému projektu
Autor: Joel Allen „Chtěl jsem postavit něco parádního,“ vysvětluje majitel, co jej přivedlo k tomuto nezvyklému projektu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Domek na stromě si načerno v lese postavil Kanaďan Joel Allen. Přesné místo tají, nicméně jde o oblast Whistler 125 km severně od Vancouveru a černá stavba ve tvaru vejce se nachází jen několik desítek metrů od milionářských sídel.

Allen zvláště pečlivě vybíral vhodný strom. Ten měl být hlavně v rozumné vzdálenosti od silnice, ale mimo dohled lidí a neměl k němu pronikat hluk aut. Když jej po několika měsících našel, dotyčný strom stál na obecním pozemku ve starém porostu přímo nad řadou domů za desítky milionů korun. Tím se Allen nenechal odradit a aniž by o svém záměru komukoli řekl, začal stavět svůj dům na stromě.

Domek nazvaný HemLoft stavěl roky a vyšel jej na několik tisíc dolarů. Počítačový technik si nejprve osvojil dovednosti tesaře a funkčnost vlastní konstrukce předem vyzkoušel na zmenšeném modelu. Stavitel si také hlídal, aby se dům rozměry i svým tvarem hodil ke zvolenému stromu a také aby zapadl do krajiny. Opravdové dobrodružství představovala utajená doprava materiálu v přítmí mezi medvědy a s neustálým strachem z prozrazení.

Na otázku přítelkyně, jak ho napadlo pustit se do něčeho takového, odpověděl, že jednoduše chtěl postavit něco parádního. To se mu zjevně povedlo, a o to víc mladého muže trápí vidina hrozící problémů. „Vzhledem k tomu, že stojí na obecním pozemku, ani mi ve skutečnosti nepatří a jeho osud je nejistý. Jednou ho někdo objeví a podle toho, co to bude za člověka, pak možná budu muset dům rozebrat,“ uvědomuje si Allen, který o domě po tři roky mlčel. Teď ale hledá sympatizanty, s jejichž pomocí by obytné vejce zlegalizoval.

Mohlo by vás zajímat:

Vypadá jako příbytek Avatara, ale The Yellow Treehouse Cafe je restaurací v Aucklandu na Novém Zélandu

Zpátky na stromy. Domy v korunách stromů

Noc doma v přírodě

Inspirace z Facebooku: kočují nejen Romové

Třebaže vnitřní obytná plocha čítá sotva 14 m čtverečních, tento víkendový příbytek je zařízený pro čtyřčlennou rodinu

Podívejte se, jak se bydlí v domě menším než vězeňská cela


Článek je zařazen v:
Reklama