reklama

Jak vkusně zařídit domácnost plnou barev. Nemusíte se bát, stačí dodržet základní pravidla

Simona Sedláčková
26. ledna 2021
Zařizujete nový byt nebo rekonstruujete ten starý či se jen chystáte trochu oživit dětský pokoj a stále se nedokážete rozhodnout, která barva u vás bude hrát prim? Klidně využijte celé spektrum barev, ale dodržte pár pravidel, aby se z vašeho domova nestal nesourodý barevný blázinec.
reklama

Nejsnadněji sebarvy začleňují do bytu či pokojevymalovaného bílou barvou a zařízeného nábytkem natřeným na bílo, na šedo nebo vyrobeným zhodně světlého dřeva. Někomu uklidňující prostředí bez barev dlouhodobě vyhovuje, ale druhému mohou po chvíli barvy chybět. Namíchejte si proto zářivý koktejl ze všech odstínů duhy. Ale opatrně! Anebo do barev jednoduše skočte rovnýma nohama, pokud máte odvahu...

Nejprve se stavte vněkterém zhobbymarketů nebo ve specializované prodejně barev a pořiďte si vzorník barev, který bývá většinou volně kdispozici.

Doma si pak vklidu sestavujte jednotlivé barevné pásky ksobě a vyberte si kombinaci barev tak, aby se líbila právě vám. Může to být celé duhové spektrum, ale klidně vyberte jenom jeho část.

Teplé, nebo studené odstíny?

Je však důležitédodržet jedno pravidlo. Kombinujte vždy jen teplé tóny barev nebo jen studené. Každá barva se vyskytuje vobou variantách. Teplé barvy vsobě mají malý nádech do žluta a studené jsou lomené zase barvou bílou. Teplé barvy působí na první pohled útulnějším dojmem a jsou příjemnější pro oči, chladné zase navozují pocit čistoty.

Marně vsobě hledáte odvahu na barevně vymalované stěny, nebo dokonce barevný nábytek? Takhle daleko jít ani nemusíte, podobné kombinace už vyžadují hodně zkušené oko.

S barvamizačněte zlehka!

Pořiďte si pár barevných doplňkůa uvidíte, jak se vám sbarvami bude žít. Nejprve se dejte třeba i sami do tvoření. Dekorace zbarevných papírů nebo z plsti bude skoro zadarmo.

Kouzlit se dá i svlnou na pletení, jen představa, že si vystačíte se zbytky, které doma najdete, bývá mylná. Na podobné dekorace zbarevných bambulek budete potřebovat hodně materiálu.

Dobrou volbou pro postupné sbližování sbarvami může být i duhové ložní povlečení.

Také barevných polštářů si můžete ušít nebo koupit určitě víc.

Krásně budou vypadat i barevné lustry, vjinak střízlivě až minimalisticky zařízeném pokoji.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama