Bydlení

25. března 2020 08:00

Simona Sedláčková

Ze zbytků látek můžete vyrobit korále i náramky. Barevné šperky vypadají krásně

Jednou musí přijít chvíle, kdy budete mít všechno uklizené, jídlo navařené, a vy se konečně budete moct pustit do veselého tvoření, které se bude líbit malým i velkým slečnám. Na dnešní jednoduché tvoření využijete každý malý odstřižek látky!

Odstřižky látek i staré oblečení, které jste při jarním úklidu vytřídili ze skříní, ještě můžou výborně sloužit dál jako skvělý materiál na výrobu netradičních náhrdelníků i náramků.

Omotávané náramky

Připravte si staré náramky, které už vás omrzely, ale základ na nový náramek může vzniknout i zpruhu kartonu, slepeného do kroužku. Náramek nebude tak trvanlivý, ale i tak nadělá spoustu parády. Přidejte odstřižky látek a jakékoliv korálky a ozdůbky, a nakonec drátek, který můžete opět nahradit, tentokrát pevnou nití.

Jak budete postupovat při výrobě náramku

Natrhejte nebo nastříhejte pruhy látek, raději užší, aby se snimi snadněji pracovalo. Ideální jsou látky měkké a poddajné, například fáčovina, ale dobře poslouží i bavlna ze starých triček.

Pruhy látky omotejte kolem základu na náramek a konec textilního pruhu pevně zašijte jehlou a nití.

Na drátek nebo na pevnou nit navlékněte barevně ladící korálky nebo třeba i knoflíčky či jiné ozdoby, a omotejte je kolem náramku.

Hotové náramky můžete ozdobit například i malými střapci, vyrobenými zvypáraných vláken zlátek, které jste použili na omotání náramku.

Korále zodstřižků látek

Připravte si jakékoliv odstřižky látek a natrhejte nebo nastříhejte je na malé kousky. Dále si připravte barevné nitě, kterými budete korále omotávat.

Jak budete postupovat při výrobě textilních korálků

Malé kousky útržků a odstřižků látek si vdlaních sežmoulejte co nejvíce do tvaru kuličky a začněte pevně omotávat vybranou nití. Nit může být vbarvách vybraných látek nebo naopak vbarvě kontrastní. Konec nitě navlékněte do ouška jehly a korálek pevně prošijte, aby se nit nepárala.

Vytvořte si větší množství menších i větších korálků, které si nakonec vyskládejte do řádky, abyste viděli, jak ksobě korálky ladí barevně i velikostně.

Jak korálky uspořádat do náhrdelníku

Vytvořené textilní korálky můžete navléknout pomocí jehly na bavlněnou šňůrku (pletací přízi), ale můžete je i našít na šňůru ze stejné látky, jakou jste použili na výrobu korálků.


Přečtěte si také