Jarní úklid skříní: Co se starým oblečením?

S nastupujícím jarem obvykle přichází i naše touha po nějakém novém kousku do šatníku. Ale kam další šaty nebo svetříky uložit, když naše skříně praskají ve švech? Než se vrhnete na nákupy, podívejte se, které oblečení už dávno nenosíte, případně nesplňuje vaše současná velikostní kritéria. A pamatujte, všechno se dá ještě využít!

Úklid a třídění šatníku už máte zdárně za sebou a teď sedíte nad kupou oblečení? Poradíme vám, jak stím nadělením naložit.

Prodat, vyměnit nebo rozdat

Nejlepší kousky, které ještě stále odpovídají současné módě a nejsou nijak poničené, zkuste nabídnout kprodeji. Například si můžete vyhlédnout nějakou vhodnou skupinu na Facebooku, kde existují i skupiny na výměnu oblečení. Nebo uspořádejte večírek spartou kamarádek, kam si každá přinese oblečení, které nepotřebuje a vzájemně si svršky prohoďte. Někdy se vám může zdát svetr úplně nemožný a ten samý kousek může vaše přítelkyně považovat za dokonalý!

Darovat charitě

Snad vkaždém městě postávají kontejnery na sběr ošacení pro charitu. Darované oblečení by mělo být čisté a nepotrhané.

Přešít na oblečení nové

Dříve bylo běžné, že se ze staršího oblečení rodičů, přešívalo oblečení na děti. Proč se ktomu nevrátit, pokud zvládáte šití na stroji? Takové dívčí šatičky zvašich šatů nebo pánské košile či dětské tepláčky nebo mikina zvašich nenošených tepláků mohou pěkně ušetřit vaši peněženku a ještě se blýsknete svou šikovností.

Přetvořit na dekorace

Staré kousky oblečení představují zásobárnu materiálu pro vaše šikovné ruce. Takové staré džíny, to je přímo poklad!

Nechce se vám vyrábět nic složitého? Dekorační věnce na dveře nebo na stěnu ze starých džínů zvládne opravdu každý.

A co staré košile? Těch se časem také sejde docela dost a jejich využití je opravdu velké. Od dekoračních polštářků až po hračky pro děti.

Rozstříhat na proužky

Došlo i na vyřazování starých triček a už o ně nikdo nejeví zájem? Nastříhejte je na proužky, ty pak svažte ksobě a smotejte do klubek. Vzniknou vám tzv. špagáty, které se dají využít na háčkování koberečků nebo košů.

Pokud máte doma hravého pejska, můžete pro něj vykouzlit přetahovadla, peška nebo tzv. čichací kobereček, ve kterém mohou vyhledávat skryté pamlsky.

Využít na jednoduché síťovky

Stará trika můžete i rozstříhat a zase svázat tak, aby znich vznikly jednoduché tašky na nákup.

Použít na úklid

Téměř určitě vám na hromádce zůstanou i kousky, které už nikdo nechce, kpřešití se nehodí a máte pocit, že by nepotěšily ani charitativní spolky. Pak je tu ještě poslední možnost. Využijte je na úklid! Ktomu se vám ale budou hodit pouze bavlněné materiály.


Přečtěte si také