Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Koupelny ovládly 3D obklady a mozaiky z pryskyřice

Vodovodní baterie chtějí šetřit životní prostředí.
Vydáno: 11.08.2015
Koupelna slouží nejen k očistě, ale i k relaxaci
Koupelna slouží nejen k očistě, ale i k relaxaci Autor: Stefano
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Máte rádi výjimečná řešení interiérů, která z koupelny vytvoří nejen místo pro každodenní hygienu, ale také oázu odpočinku? Zkuste oživit stěny 3D tapetami nebo vyzdobit interiér netradičními mozaikami z pryskyřice. Letošní trendy ze světa koupelen se snaží napodobit přírodní motivy efektivním způsobem s ohledem k životnímu prostředí.

3D obklady jako nevšední nadčasový prvek

Právě 3D obklady jsou novinkou v obkládání stěn. Trojrozměrná dekorace je trendy doplňkem, který neuvěřitelně změní vzhled celého interiéru. Inspirujte se přírodními materiály a elegantními neutrálními barvami. Obklady se vyrábějí z různých materiálů a v mnoha zajímavých vzorech.

3D obklad s výrazným motivem
3D obklad s výrazným motivem
Stefano

„Velkoformátová provedení v odstínech bílé, béžové a šedé dodávají místnosti lehkost a vynikají především svým minimalistickým řešením prostoru. Originální trojdimenzionální tvary navíc přinášejí hru světla a stínu, díky které dosáhnete výrazného estetického dojmu,“ popisuje Milan Marek ze společnosti koupelny Stefano.

Ekologicky šetrné baterie

Samozřejmostí moderních koupelen se letos staly úsporné technologie a pohodlné ovládání. Vodovodní baterie jsou stále častěji ovládány ekologicky šetrnými elektronickými systémy. Příkladem je ekologický systém COLD-TRES, který zamezuje zbytečnému plýtvání teplé vody. Funguje na principu přimíchávání vody vždy jedním směrem. Tím, že je základní nastavení páky baterie na studené vodě, dochází ke snížení spotřeby až o 60 procent ve srovnání s klasickými bateriemi. Patent společnosti TRES letos začaly využívat i ostatní výrobci baterií. Další novinkou jsou kartuše MONO-TERM, které udržují zvolenou teplotu i při výkyvech tlaku teplé nebo studené vody a oproti termostatickým bateriím bez potřeby instalace filtrů, ve výsledku jsou tedy jednodušší a levnější.

Sprchové kouty na míru

Současný trend koupelen upouští také od klasických van. Čím dál tím častěji se v návrzích objevují sprchové kouty, které svým majitelům dopřejí srovnatelný luxus a odpočinek. Inovace v posledních letech dospěla tak daleko, že hlavním prvkem už není jen estetická kvalita a ergonomický komfort, ale řada vymožeností zpříjemňující pobyt ve sprše. Díky hydromasážním sprchovým panelům si tak bezstarostně dopřejete vlastní wellness, aromaterapii či páru. Je jen na vás, jestli dáte přednost klasickým rámovým koutům či se rozhodnete pro moderní bezrámovou variantu. Výhodou tohoto typu je, že si jej můžete nechat vyzdít na požadovanou velikost a vybavit armaturami podle vlastního přání.

Bezespárové materiály a spárovačka chameleon

V oblasti designu dlažeb jsou trendy zejména moderní napodobeniny dřevěných podlah, které jsou svým vzhledem od pravého dřeva k nerozeznání. Podlahy jsou navíc ze speciálního materiálu, který není kluzký a nepodléhá plísni. Přírodní motivy v koupelnách ovládají mozaiky, kde díky inovativním materiálům imitují nejčastěji dřevo, kámen a kov. Velmi efektní je také mozaika vyrobená z pryskyřice. Celistvý design koupelny pomohou umocnit bezespárové materiály nebo speciální spárovačka „chameleon“. Unikátní spárovačka ze studia koupelen Stefano se dokáže barevně přizpůsobit okolí podle barvy obkladu.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

V posledním díle pořadu Jak se staví sen jsme manželům Michalíčkovým předělávali koupelnu

Jak se staví sen vybuduje koupelnu pro manžela po mrtvici

Svítidlo Romano, cena okolo 3 999 Kč

Správné osvětlení v koupelně z vás udělá modelku


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama