Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Správné osvětlení v koupelně z vás udělá modelku

Když se ráno chystáte vyrazit mezi lidi, nejdůležitější položkou není překvapivě make-up, ale správná žárovka.
Vydáno: 05.03.2015
Svítidlo Romano, cena okolo 3 999 Kč
Autor: eSvětlo.cz Svítidlo Romano, cena okolo 3 999 Kč

Ať už se chystáte použít bronzer, udělat si smokey eye, nebo jít cestou přirozeného vzhledu, žárovka je vaší alfou a omegou. Je to rozdíl mezi smokey eye a make-upem horníka po šichtě, bohyní políbenou sluncem a ožehnutou indiánkou.

Nejlepší osvětlení pro aplikaci líčení je samozřejmě denní světlo, ale málokdo má doma možnosti mít stolek na líčení proti oknu, a tak musí postačit koupelna. Ostatně stolek vás v temných ranních hodinách stejně nezachrání a zase by přišla na řadu lampička. Takže se musíme spolehnout na žárovku, a i když to zní jako banální záležitost, výběr by měl být pečlivější, než myslíte.

Svítidlo Mashiko, cena okolo 6 182 Kč Foto:

Svítidlo Mashiko, cena okolo 6 182 Kč

Michael Urban z poradensko-prodejního portálu eSvětlo.cz k tomu říká: „Pro líčení a oblékání je ideální žárovka, která se barevností blíží dennímu světlu, protože to je světlo, které nejméně zkresluje. Teplota světla je vyjádřena v kelvinech. Čím vyšší hodnota kelvinů, tím se teplota světla přibližuje dennímu světlu, takže hledejte 4000 K a více. Je to informace, která je uvedena na každé kvalitní žárovce. Také je zde důležitý faktor podání barev, CRI index. Tento index určuje, o kolik jsou barvy zkresleny oproti skutečnosti. Proto bych do koupelny doporučoval světelné zdroje s vyšším podáním barev v kombinaci s vyšší teplotou světla.“

Další důležitý bod je dobře se rozhodnout, kam světlo umístit, protože žárovka by měla zářit přímo na vás a neházet stíny shora, nebo ze strany. K tomu jsou ideální zrcadlová osvětlení, nebo přibližovací zrcátka, přidělaná pohyblivým ramenem ke stěně. S tím můžete hýbat a dosáhnete tak nejlepšího osvětlení. Přímé světlo vám pomůže udělat ze sebe tu bohyni, která na meetingu oslní a na večírku bude zářit.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Elektřinu používáme k osvětlení už 130 let

Lumeny, kelviny, úhel světelného svazku aneb Jak vybrat LED žárovku

Ideální pro malé tvory

Nezavíráte záchod při splachování? Aneb 7 zvyků, kterými hýčkáte bakterie v koupelně

I v malé koupelně se najde spousta místa

10 tipů, jak vyřešit malou koupelnu

Článek je zařazen v:

reklama