Bydlení

22. května 2014 06:21

Markéta Zídková

Okouzlující zrcadla. Které si vyberete?

Okouzlující zrcadla. Které si vyberete?

Ke známé pohádce o Popelce a zlé královně neodmyslitelně patří také mluvící zrcadlo, které prohnanou vládkyni škádlí pohledem na nejkrásnější osobu na světě. I když dnes technika postoupila hodně daleko, mluvící zrcadlo je zatím ještě skutečně jen pohádka. Ovšem i to, co zrcadlo dokáže v našem dnešním prozaickém dennodenním bytí, je rozhodně nezanedbatelné. V konečném důsledku může vlastně i „mluvit“. Dokáže totiž leccos prozradit o svém majiteli. Až k vám někdo přijde na návštěvu, vězte, že vkusné a případně i vtipné zrcadlo ocení.

Třikrát plus pro zrcadlo

Čistotu skla ponecháme nyní stranou a zaměříme se na tři aspekty, kterými nás skleněná odrazová plocha vždy přesvědčí o své užitečnosti. Už jen to, že doma zrcadlo máte, přispívá k tomu, že si opticky rozšiřujete prostor svého „království“. Zvláště v úzkých chodbách a malých místnostech je zrcadlo neopomenutelným pomocníkem, jenž dokáže bojovat proti pocitu stísněnosti. Další předností zrcadla je sama jeho funkce – odraz světla. Pokud na něj dopadá i to denní, máte jakoby o jedno okno navíc.

A do třetice všeho dobrého, zrcadlo vyjádří váš vkus. Dokáže o svém majiteli hodně prozradit, aniž by se v něm případný host musel donekonečna vzhlížet. Prozradí o vás, které tvary preferujete – ostré hrany, či oblé a smírné tvary, jestli máte smysl pro humor, cit pro vyváženost prostoru, v neposlední řadě i to, jak si dokážete prostor kolem vás ozdobit.

Pojďme se podívat na zajímavé nápady, jak si lze s klasickým nástěnným zrcadlem pohrát. Uvidíte, že prostý ovál, obdélník či jiné geometrické tvary se dají pěkně rozvést, v některém případě až do uměleckého díla. Jindy zase stačí chytrý postřeh designéra a na světě je vtipný a zároveň účelný bytový doplněk, který vyloudí úsměv na rtech už jen při pohledu z dálky. Vždy ale do prostoru místnosti skvěle zapadá.

Filip Sychra

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky zrcadlo Popelka Filip Sychra

Přečtěte si také