Bydlení

24. dubna 2014 06:10

Markéta Zídková

Přečíst si e-mail v umyvadle? Co dnes umí sanita

Vodovodní baterie ve tvaru iPhonu, umyvadlo, na kterém si můžete projít svůj diář. I takovou podobu má základní lidská potřeba umýt si ruce. Přinášíme přehled vychytaných umyvadel a vodovodních baterií.

Klasika v koupelně – umyvadlo a vodovodní baterie. Řeknete si samozřejmost, ale i tyto jednoduché a popravdě užitečné věci prošly vývojem, nejzběsilejším ve dvacátém století. V minojské kultuře byste vodu přivedli k paláci kanály z terakoty. Podobně jako v době Říma, kdy už ale existovaly promyšlené akvadukty, byste se v mycí místnosti setkali s mycím příslušenstvím ze zlata, stříbra nebo mramoru, ovšem pokud jste patřili mezi vyvolené a majetné. Ve středověku by na vás čekala nějaká káď a voda ve džberech. Teprve 19. století se postupně začalo přibližovat standardu, který 20. století dovedlo k dokonalosti. Dnes už je vybavení koupelny jasně dané. I když...

Nebyl by to lidský důmysl a nápaditost, kdyby ty obyčejné věci, které nám dennodenně pomáhají při pohodlném omytí rukou, nedovedl na počátku 21. století ještě dál. A to ať už ve výběru materiálů, v hravosti tvarů, barevnosti či v uklidňujícím nebo naopak vzrušivém působení na naši psychiku. A pochopitelně také v propojení s nejmodernějšími technologiemi. Podívejte se, jak je možné si s obyčejnou vodovodní baterií a umyvadlem pohrát.

Filip Sychra

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky koupelna iPhone Řím umyvadlo sanitace vodovodní baterie Filip Sychra

Přečtěte si také