Vánoce

17. listopadu 2016 06:00

Jana Brass

Krok za krokem: Vánoční dekorace z dřevěného rámu

Starý dřevěný rám ještě může být užitečný. Třeba při přípravě vánoční výzdoby.

Už jste přemýšleli o tom, jak o letošních vánočních svátcích vyzdobíte byt? Máme pro vás tip na dekoraci z toho, co zbylo doma po loňských Vánocích nebo po rodinných oslavách. Pokud najdete nějaké stužky, krajky a ozdobičky, můžete si je doslova dát za rámeček… Ten je totiž pro přípravu této dekorace nepostradatelný.

Budete potřebovat:

Starý dřevěný rám, štětec, mašle, krajky, chvojí a ozdoby dle vašeho vkusu, vrchní barvu na dřevu, tavnou pistoli, případně hřebíčky nebo vázací drát

Vyrobte si dekoraci z toho, co najdete doma; foto: Primalex

Nejdřív si připravte rám – očistěte ho od prachu a špíny. Pokud je původní nátěr poškrábaný nebo se olupuje, vezměte smirkový papír a rám důkladně přebruste. Teprve potom vezměte štětec a barvu a dejte se do natírání.

Pokud budete rámeček věšet ven (například na dveře), vybírejte barvu, která odolá povětrnostním vlivům; foto: Primalex

Barvu nechte důkladně oschnout a mezitím popřemýšlejte o tom, jak rám dozdobíte. Drobnosti můžete přivazovat stužkami, ale pomáhat si můžete i malými hřebíčky, vázacím drátem nebo tavnou pistolí. Hotovou dekoraci zavěste na stěnu v bytě nebo na vstupní dveře. Rám může úplně stejně, ale s jiným obsahem, posloužit i při přípravě velikonoční výzdoby.

Rám můžete zavěsit na vstupní dveře místo adventního věnce; foto: Primalex

(mok)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také