návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vyrobte si domácí jogurt. Máme ověřený a jednoduchý recept

Aktualizováno: 30.07.2021
Jak vyrobit domácí jogurt
Autor: istock.com Jak vyrobit domácí jogurt
Jogurt si můžete připravit i doma. Budou vám stačit věci, které běžně seženete. Navíc pomůžete planetě, protože po sobě nebudete zanechávat množství plastových kelímků od kupovaných jogurtů. Podívejte se na recept, který funguje.

reklama

Sežeňte si poctivé mléko, najdete ho na eshopech s farmářskými potravinami nebo přímo na trhu. Rozhodně nepoužívejte mléko ze supermarketů, jogurt byste z něj neudělali.

Nepotřebujete speciální hrnec, postačí vám ten, ve kterém běžně vaříte třeba těstoviny. Mléko převařte a nechte ho vychladnout zhruba na 40 stupňů, správnou teplotu poznáte tak, že do mléka ponoříte prst a nespálíte se.

Vyrobte si domácí jogurt
Autor: unsplash.com Vyrobte si domácí jogurt

Následně do mléka vmíchejte dvě lžíce kupovaného bílého jogurtu. Ideální jsou poctivé české jogurty, zde se vyplatí si připlatit, protože se vám to bohatě oplatí.

Hrnec přiklopte, obalte novinami a navrch ještě starými svetry. Nechte ho 12 hodin odpočinout, takže když si večer směs připravíte, ráno už můžete jogurt jíst. Neotvírejte hrnec dříve než po 12 hodinách, směs musí být odizolována od okolí a ve stabilním prostředí. Zajímavým faktem je, že pokud se nad vaším domem v noci přežene bouřka, jogurt se může srazit.

Co potřebujete:

  1. Farmářské mléko
  2. Poctivý jogurt
  3. Hrnec
  4. Noviny a svetry

reklama

Článek je zařazen v: jogurt , domácí jogurt , tipy , triky , recept

reklama

Přečtěte si také