Kytice podle slavné aranžérky. Krok za krokem

Máte rádi řezané květiny? Okoukněte na videu v úvodu několik triků na uvázání bohaté kulaté kytice. Pro náš web ji připravila jedna z našich nejlepších aranžérek květin Jarmila Pejpalová. Mimo jiné ozdobila koncerty Luciana Pavarottiho na Pražském hradě či Rolling Stones na Strahově.

Pro bohatý pugét použila aranžérka tyto květiny a zeleň: kokošku pastuší tobolku, větvičky pistácie, eukalyptus, celosie (navadlec), hortenzie, gerbery, strelitzii a gloriosu. Obdobně můžete vázat i květy vlastního výběru.

Kromě květů si připravte drátek, provázek a kleště na stonky. Na ovázání je prý lepší volit nenápadnou zelenou stuhu.

Jarmilu Pejpalovou jsme zastihli krátce před zahájením 35. ročníku Flory Olomouc. Právě ona tam doslova zhmotnila vize zahradního architekta, který si vysnil Divotvornou zahradu.

V oboru se pohybuje od patnácti let, kdy nastoupila jako studentka na zahradnickou školu. Má bohaté zkušenosti s tvorbou květinových výzdob a výstav u nás i v zahraničí.

Pusťte si také krátký rozhovor s aranžérkou. Kvůli komu musela otrhávat prašníky z květů lilií? A věřili byste tomu, že květinář může mít alergii na květiny?

Vroce 1991 si založila vlastní květinové studio. Zasedá také vporotách květinových soutěží a je členkou předsednictva Svazu květinářů a floristů.

Autor: Zuzana Schneidewind, kamera: Jan Kundera

Sdílejte článek
Štítky květ koncert květiny Olomouc Pražský hrad Strahov The Rolling Stones Luciano Pavarotti

Přečtěte si také