Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Kytice podle slavné aranžérky. Krok za krokem

Máte rádi řezané květiny? Okoukněte na videu v úvodu několik triků na uvázání bohaté kulaté kytice. Pro náš web ji připravila jedna z našich nejlepších aranžérek květin Jarmila Pejpalová. Mimo jiné ozdobila koncerty Luciana Pavarottiho na Pražském hradě či Rolling Stones na Strahově.
Vydáno: 28.04.2014
Hotová kytice září barvami. Aranžérka ji zvládla za pět minut. Co vy?
Autor: Jan Kundera Hotová kytice září barvami. Aranžérka ji zvládla za pět minut. Co vy?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro bohatý pugét použila aranžérka tyto květiny a zeleň: kokošku pastuší tobolku, větvičky pistácie, eukalyptus, celosie (navadlec), hortenzie, gerbery, strelitzii a gloriosu. Obdobně můžete vázat i květy vlastního výběru.

Kromě květů si připravte drátek, provázek a kleště na stonky. Na ovázání je prý lepší volit nenápadnou zelenou stuhu.

Kromě květů si připravte drátek, provázek a kleště na stonky. Na ovázání je prý lepší volit nenápadnou zelenou stuhu. Foto: Zuzana Schneidewind

 Jarmilu Pejpalovou jsme zastihli krátce před zahájením 35. ročníku Flory Olomouc. Právě ona tam doslova zhmotnila vize zahradního architekta, který si vysnil Divotvornou zahradu. 

V oboru se pohybuje od patnácti let, kdy nastoupila jako studentka na zahradnickou školu. Má bohaté zkušenosti s tvorbou květinových výzdob a výstav u nás i v zahraničí. 

 

Pusťte si také krátký rozhovor s aranžérkou. Kvůli komu musela otrhávat prašníky z květů lilií? A věřili byste tomu, že květinář může mít alergii na květiny?

Rozhovor s aranžérkou koncertu Pavarottiho

 

V roce 1991 si založila vlastní květinové studio. Zasedá také v porotách květinových soutěží a je členkou předsednictva Svazu květinářů a floristů.

Řadu z květin známe z našich zahrádek. Rod takové lilie má na osmdesát druhů. Je zajímavá díky velké tvarové různorodosti květů od miskovité, turbanovité až po trubkovitou.
Autor: Zuzana Schneidewind Řadu z květin známe z našich zahrádek. Rod takové lilie má na osmdesát druhů. Je zajímavá díky velké tvarové různorodosti květů od miskovité, turbanovité až po trubkovitou.

Autor: Zuzana Schneidewind, kamera: Jan Kundera

Článek je zařazen v:
Reklama