Bydlení

7. července 2020 14:00

Simona Sedláčková

Vyrobte si s dětmi loďky z papíru, špuntů i z houbiček na nádobí. Uspořádejte závody!

Poskládejte si lodičky z papíru nebo si s dětmi vyrobte vor z větviček.

Klasické loďky zpapíru

Poskládat tradiční lodičku zpapíru umí každé malé dítě, ale vytvořit zní parádní plachetnici, to už je umění!

Katamaran zkorkových špuntů

Korek výborně plave, a toho můžete využít při výrobě katamaranů a lodiček zkorkových špuntů. Špunty ksobě slepte, svažte provázkem nebo jednoduše přichyťte gumičkou.

Plachetnice zpěnových nudlí na plavání

Pěnové nudle na plavání koupíte vkaždém obchodě se sportovními potřebami. Stojí pár korun a dají se využít nejen na vodní hrátky a plavání začátečníků, ale třeba právě na malé plachetnice. Nudle nakrájejte na malé kroužky a zapíchněte do nich špejle nebo brčka splachtou, nejlépe zmoosgummi. To je báječný materiál na tvoření, který opět koupíte vpapírnictvích nebo ve výtvarných potřebách.

Vor zvětviček

Nastříhejte stejně dlouhé tenké větvičky a svažte je ksobě barevným silonovým provázkem. Přidejte i látkovou nebo papírovou plachu na stěžni a závody můžou začít.

Plachetnice zhoubiček na nádobí

Tenhle typ lodiček budete mít hotový během pár minut. Doprostřed houbičky zapíchněte špejli spapírovou plachtou a máte hotovo.

Lodě zkartonů na mléko

Podmínkou, pro výrobu lodičky zkartonu, je neporušený karton, To znamená, že musíte využít jenom ten se šroubovacím uzávěrem. Do kartonu vyřízněte otvory ostrým řezákem, připevněte plachty na špejli nebo na brčku na pití, a hlavně pomalujte kartonovou krabičku veselými barvami.

A teď už si jenom přát pořádný vítr do plachet a ahóóój, námořníci!


Přečtěte si také