reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

6 tipů na barevné a jednoduché tvoření s dětmi: Plastová brčka je zabaví na dlouhé hodiny

Simona Sedláčková , Vydáno: 13.03.2020
6 tipů na zábavné tvoření s dětmi
Autor: Pinterest.com 6 tipů na zábavné tvoření s dětmi
Marně vymýšlíte, jak zabavit děti, které se doma na nucených prázdninách trochu nudí? Podívejte se v kuchyni do šuplíku, možná tam máte uložený malý poklad. Plastová brčka na pití! Máme pro vás několik nápadů, jak je využít a proměnit v báječný materiál na dětské tvoření.

reklama

Našli jste v kuchyňském šuplíku plastová brčka na pití? Pak máte vyhráno a zabavit tvořivé děti už bude pro vás hračka. Ale podívejte se i do šatní skříně, i tam možná najdete nenošené oblečení, které s dětmi proměníte na dekorace a třeba i ručně šité hračky.

Veselé jarní prskavky

Brčka si nastříhejte na požadovanou délku a pak je pevně svažte plastovou páskou. Pokud ji doma nemáte, bude stačit i drátek nebo pevný provázek, ale s páskou bude práce snadnější. Jednotlivé prskavky zavěste na nitky do prostoru nebo do okna dětského pokoje.

Veselé jarní prskavky
Autor: Pinterest.com Veselé jarní prskavky

Barevný mobil

Připravte si plastová brčka, nitě nebo vlasec, korálky, a na střapce budete potřebovat staré tričko. Z nastříhaných brček, navlečených na vlasec nebo nit vytvořte dvojité jehlany a na vrcholu je ozdobte navlečenými korálky. Na spodní špičku připevněte střapce z nastříhaných starých triček. Triko nastříhejte příčně na pruhy široké asi 1,5 až 2 cm a každý pruh silně natáhněte. Okraje se tím zarolují a vznikne provázek. 

Pokud doma najdete starých triček víc, pěkně je všechny na pruhy nastříhejte. Určitě je využijete i na další tvoření. Dají se z nich vytvářet barevné koberečky, tahací hračky pro pejsky i háčkovat pufy na sezení i pod nohy.

Barevný mobil
Autor: Pinterest.com Barevný mobil

Girlanda do pokojíčku

Plastová brčka nastříhejte asi na třetiny. Připravte dětem silnou jehlu s navlečenou režnou nití nebo tenčím bavlněným provázkem (například použijte kuchyňský provázek na masovou roládu). Jednotlivá brčka už zvládnou větší děti sami napichovat na jehlu a navlékat na provázek.

Girlanda do pokojíčku
Autor: Pinterest.com Girlanda do pokojíčku

Veselá sluníčka

Brčka nastříhejte asi na třetiny a na obou koncích je trochu nastřihněte. Do vzniklých zářezů navlékněte kolečka z barevné čtvrtky. Stejně tak můžete bílou čtvrtku pomalovat vodovkami nebo fixami. Hotová sluníčka připevněte na vlasec nebo nitku a zavěste do prostoru.

Veselá sluníčka
Autor: Pinterest.com Veselá sluníčka

Řetěz z brček s ohebnými kolénky

Brčka s kolénky na ohnutí konce brčka nastříhejte na požadovanou délku a jeden konec brčka nastřihněte, aby se vám jej podařilo zasunout do druhého brčka. Ze tří brček tak vznikne trojúhelník. Malé trojúhelníčky můžete pospojovat do řetězu. Vznikne tak například veselý náhrdelník pro malé slečny.

Řetěz z brček s ohebnými kolénky
Autor: Pinterest.com Řetěz z brček s ohebnými kolénky

Sluníčko nebo věnec?

Z plastových brček můžete vytvořit i dekoraci na stěnu. Nejprve si připravte kruh z tvrdého papíru, třeba ze staré krabice. Pak na něj tavnou pistolí nalepujte jednotlivá brčka. Vznikne tak barevné sluníčko, které můžete nakonec i přestříkat barvou ve spreji na požadovaný odstín.

Sluníčko nebo věnec?
Autor: Pinterest.com Sluníčko nebo věnec?

reklama

Článek je zařazen v: plastová brčka , na pití , slámky na pití , jak využít , DIY , jak zabavit , děti , zábava

reklama

Přečtěte si také