návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak zařídit útulnou ložnici? Hrajte si se světlem a nebojte se tmavých barev

Vydáno: 05.06.2019
Noční stolky s lampami vypadají skvěle
Autor: Elke Altenberger Interior Design&Consulting Noční stolky s lampami vypadají skvěle
Podívejte se do elegantních ložnic, které přivolávají staré časy a dodávají spaní punc luxusu. Netradiční zlatá barva se tu potkává s královskou modří. Rokokové nohy nábytku doplňují vzorované závěsy. Dobře zařízená ložnice je základem bydlení.

reklama

Současný běh života na nás klade velké nároky, proto je důležité umět odpočívat. Ze všeho nejvíc pak dobře spát. Posilující spánek nám však nedodá jen koupě zdravotní matrace. Je třeba myslet také na příjemné psychické rozpoložení, které nám umožní v klidu usnout. Své o tom ví rakouské studio Elke Altenberger Interior Design&Consulting. Designem prodchlo hned několik ložnic a proměnilo je v útulné místo, kde se krásně uvolníte a ráno s radostí vstáváte.

Dobře zařídit ložnici je kumšt. Její základní prvky jsou již dávno dané, ale to, jak bude nakonec vypadat, je jen na vás. Může to být strohá místnost se základním vybavením nebo taky oáza klidu a bezpečí. Pokud si na zařízení ložnice netroufáte, je dobré se obrátit na odborníky.

Rozptyl stylu může být opravdu velký, záleží totiž na zákazníkovi, jaký je a jak by si přál, aby jeho ložnice působila. To vše je možné do nového návrhu zakomponovat.

Stejně tak je možné vytvořit moderní styl a přitom místnosti vtisknout útulný dojem a hřejivou atmosféru přívětivosti. První ložnici zdobí trámový strop a zároveň pěkné svítidlo se zlatavým až bronzovým odleskem. Moderní prvky uhlazených lesklých ploch se zde snoubí s jednoduchými vlysy evokujícími historickou zdobnost.

Zlatá se do ložnic hodí
Autor: Elke Altenberger Interior Design&Consulting Zlatá se do ložnic hodí

Druhá ložnice je zajímavá zejména nočními stolky s lampami, které kontrastují se stěnou. Vše ale dokonale ladí.

Noční stolky s lampami vypadají skvěle
Autor: Elke Altenberger Interior Design&Consulting Noční stolky s lampami vypadají skvěle

Třetí pokoj pak vyznává heslo, že méně je více. Čisté linie příjemně rozrušují potahy lavice vpravo a polštářku zcela vlevo.

Minimalismus může být útulný
Autor: Elke Altenberger Interior Design&Consulting Minimalismus může být útulný

Ve čtvrté ložnici jako bychom se vrátili do historie, a přesto jasně tušíme, že jde o současný promyšlený design. Zkrátka, kdo má rád umění a přitom žije moderním způsobem života, může obojí skloubit i u sebe doma. Významnou roli v této místnosti však nehraje jen nábytek, ale také výběr látek. Dávají ložnici punc elegance a vznosného bydlení.

Jako na zámku, a přece současné
Autor: Elke Altenberger Interior Design&Consulting Jako na zámku, a přece současné

fis 

reklama

Článek je zařazen v: ložnice

reklama

Přečtěte si také