Ložnice

5. června 2019 08:00

redakce Prima Zoom

Jak zařídit útulnou ložnici? Hrajte si se světlem a nebojte se tmavých barev

Podívejte se do elegantních ložnic, které přivolávají staré časy a dodávají spaní punc luxusu. Netradiční zlatá barva se tu potkává s královskou modří. Rokokové nohy nábytku doplňují vzorované závěsy. Dobře zařízená ložnice je základem bydlení.

Současný běh života na nás klade velké nároky, proto je důležité umět odpočívat. Ze všeho nejvíc pak dobře spát. Posilující spánek nám však nedodá jen koupě zdravotní matrace. Je třeba myslet také na příjemné psychické rozpoložení, které nám umožní v klidu usnout. Své o tom ví rakouské studio Elke Altenberger Interior Design&Consulting. Designem prodchlo hned několik ložnic a proměnilo je vútulné místo, kde se krásně uvolníte a ráno sradostí vstáváte.

Dobře zařídit ložnici je kumšt. Její základní prvky jsou již dávno dané, ale to, jak bude nakonec vypadat, je jen na vás. Může to být strohá místnost se základním vybavením nebo taky oáza klidu a bezpečí. Pokud si na zařízení ložnice netroufáte, je dobré se obrátit na odborníky.

Rozptyl stylu může být opravdu velký, záleží totiž na zákazníkovi, jaký je a jak by si přál, aby jeho ložnice působila. To vše je možné do nového návrhu zakomponovat.

Stejně tak je možné vytvořit moderní styl a přitommístnosti vtisknout útulný dojem a hřejivou atmosféru přívětivosti. První ložnici zdobí trámový strop a zároveň pěkné svítidlo se zlatavým až bronzovým odleskem. Moderní prvky uhlazených lesklých ploch se zde snoubí sjednoduchými vlysy evokujícími historickou zdobnost.

Druhá ložnice je zajímavá zejména nočními stolky slampami, které kontrastují se stěnou. Vše ale dokonale ladí.

Třetí pokoj pak vyznává heslo, že méně je více. Čisté linie příjemně rozrušují potahy lavice vpravo a polštářku zcela vlevo.

Ve čtvrté ložnici jako bychom se vrátili do historie, a přesto jasně tušíme, že jde o současný promyšlený design. Zkrátka, kdo má rád umění a přitom žije moderním způsobem života, může obojí skloubit i u sebe doma. Významnou roli vtéto místnosti však nehraje jen nábytek, ale také výběr látek. Dávají ložnici punc elegance a vznosného bydlení.

fis

Sdílejte článek
Štítky ložnice

Přečtěte si také